Aromata Riot Squad X Bang Juice [Recenze]

Po nedávné recenzi pěti nových kousků od Riot Squad zde máme další tři kousky od tohoto britského výrobce. Tentokrát se jedná o limitovanou edici, která vznikla ve spolupráci s dalším výrobcem a to Bang Juice. V této řadě jsou tři ovocné kousky a my se na ně díky prodejci eJuice.cz v této recenzi podíváme.

Pro tuto řadu byly použity opět klasické Riot Squad lahvičky ve tvaru nábojnice. Tentokrát jsou černé, což přináší i lehkou nevýhodu: není vidět obsah lahvičky a při dolívání báze tak neuvidíte kolik se jí vám tam ještě vejde. Proto je lepší si bázi odměřit. Lahvičky mají opět kapacitu 60 ml a obsahují 15 ml aromatu, které stačí dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Já opět použil bázi a booster Just Vape, který lze u prodejce eJuice.cz taktéž zakoupit.

Než začneme, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Blueberry Alliance

První modrý kousek s názvem Blueberry Alliance má představit chuť čerstvých borůvek, která kombinuje sladké a jemně nakyslé chutě. Hned při prvním potahu je cítit klasická borůvka, která je podobná borůvkovým aromatům jiných výrobců.
Při dalších potazích už není chuť tak tuctová. Kombinuje se v ní chuť čerstvých sladkých borůvek s tóny, které připomínají borůvkový džem. Tentokrát ta chuť není umělá, jako u Boom Berry Pie.
Kombinace borůvek je příjemně sladká, ale při tom zůstává lehká, resp. svěží. Co mě však zrovna u tohoto kousku chybí, je kapka koolady, která by dle mého chuť ještě o něco pozvedla.

Wild Berry Fusion

Druhým kouskem je červený mix bobulí a zeleného jablka. Prim zde hned o začátku hraje lehce kyselé zelené jablko, které je doplněno sladkou chutí jahod. Do této chuti pak lehce promlouvají další druhy lesního ovoce, ze kterých rozeznávám především malinu. Na dochuti se pak opět objevuje výrazněji chuť jablka. Chuť ovoce mi zprvu nepřišla tak sladká, po několika potazích si jí však člověk začne všímat o něco více, což mi dojem z celku trochu kazí. Při delším vapování mi pak chuť přišla, spíše než jako čerstvé ovoce, jako ovocný džus a chvílemi se objevovaly i (velmi) lehce umělé tóny.

Celkově je chuť výrazně svěžejší, než u Bluberry Alliance a to díky kapce koolady, která se zde nachází a trochu dorovnává sladkost.

Kiwi Coaliton

Poslední kousek je celkem zajímavý. Opět se v něm setkáváme se zeleným jablkem, které je zde však doplněno chutí kiwi. V chuti je opět dominantní zelené jablko, do kterého následně vstupuje ne zrovna typická chuť kiwi. Celá chuť je pak doplněna ještě chutí limetkové šťávy, která je však o něco výraznější, než samotné kiwi. Kiwi je zde bohužel poněkud upozaděno. Chuť je zde spíše bonbonová s lehkou svěžestí, ale vysloveně o ovoce se nejedná. V chuti je pak místy cítit něco, co mi připomíná smoothie z kiwi a banánů. To co mi možná dodává pocit chuti banánů je sladkost celého aromatu, která je asi nejvýraznější ze všech tří kousků. V RDA není tak výrazná, ale v tanku mi Kiwi Coalition po chvíli přišla zbytečně přeslazená.

Kdyby kiwi bylo výraznější a celek nebyl tak sladký, jednalo by se o opravdu zajímavý a ne zrovna obvyklý kousek. Škoda…

Celkově si u mě touto trojicí Riot Squad trochu srovnal reputaci. Za mě je však množství aromatu zbytečně velké (ve výsledku je koncentrace 25 %). Zároveň by nemusely být všechny tři kousky tak sladké, což by dalo vyniknout chuti ovoce a svěžesti. Musím však podotknout, že jsem se nesetkal z žádnou chutí chemie, tedy kromě občasného lehce umělého ocásku u Wild Berry Fusion (ten však nebyl chemický). Aromata zkusím ještě o něco více rozředit a případně doplnit o kooladu a mohly by se zařadit do mého výběru na léto. Takto jsou na mě však zbytečně sladké.

Za poskytnutí této řady do recenze děkujeme prodejci eJuice.cz. Aromata můžete zakoupit zde.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!