Aramax Power 55W Kit [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na jeden kousek, který už je na trhu nějakou chvilku, ale nyní s vydáním jeho limitované verze o něj zase trochu stoupl zájem. Jedná se o Aramax Power, který se sice řadí mezi základní kity, ale nepochybně potěší i zkušenější vapery a zároveň může snadno konkurovat populárnímu iJustu.

A teď nějaké základní údaje. Aramax Power je trubkový starter kit s integrovanou baterií. Ta má kapacitu 5000 mAh a maximální výkon 55 Wattů. Průměr celé trubky je 28 mm. Tank má po odstranění TPD limiteru kapacitu 5 ml a je poháněn hlavou s odporem 0,14 Ohmu (určena na DL) a má vlastní drip tip, který sice odpovídá velikostně drip tipům typu 510, svým vlastním ho ale bohužel nenahradíte. Mod má i všechny potřebné ochrany, jako například vypnutí žhavení po deseti vteřinách.

Balení

Aramax Power vám přijde v trochu větší krabičce, ale její obsah je vskutku bohatý. Kromě samotného modu s tankem zde naleznete dvě žhavicí hlavy s odporem 0,14 Ohmu, sadu o-kroužků pro tank, jeden velký ochranný kroužek na sklo s logem Aramax, microUSB kabel a především redukci na závit typu 510 s nástrojem pro jeho zašroubování/vyšroubování. Samozřejmostí je i návod k použití.

 

Vzhled a příprava k použití

To, jak mod vypadá není třeba asi moc komentovat. Jedná se o celkem masivní trubku, o jejíž přítomnosti budete i s ohledem na váhu vědět, ale zároveň není mod přehnaně těžký a v ruce se drží příjemně. Pod tankem je umístěno jednoduché žhavicí tlačítko, proti kterému je umístěn microUSB port pro nabíjení (maximálně 1 A).

O něco zajímavější je však tank. První, čeho si všimnete je něco, co vypadá trochu jako klec. Jedná se o přívody vzduchu, které jsou vedeny shora dospod atomizéru k hlavě. Navrchu je umístěný topcap, který slouží k hornímu plnění a zároveň jako regulace přívodu vzduchu. Na topcapu je pak umístěný drip tip, který, jak již bylo zmíněno, odpovídá svojí velikostí drip tipu 510, ale je nacvakávací a není tak možnost si ho vyměnit za svůj. Teoreticky tedy je, po sundání toho, který je přibalen již z výroby, ale musí mít silnější o-kroužek a ve finále to nevypadá dobře.

Příprava k použití je jednoduchá. Stačí odšroubovat atomizér, vložit do něj žhavicí hlavu (je třeba dát si pozor na její natočení, které je však celkem logické a téměř není možné ji vložit špatně), našroubovat, naplnit a po pár minutách, jakmile se nasákne vata, je set připravený k použití. Horní plnění je dostatečně velké i pro větší kapátka, zároveň je dobře chráněno před nechtěným otevřením, jelikož pro jeho otevření je před odšroubováním potřeba topcap lehce zmáčknout.

 

K přípravě jen jedno drobné osobní překvapení založené na síle zvyku: po vložení hlavy jsem měl pocit, že chybí v balení základna pod atomizér. Ten totiž žádnou nemá a po vložení hlavy ho jen tak jak je stačí našroubovat na mod a můžete fungovat.

Používání

Používání Aramax Power je naprosto jednoduché, protože u tohoto setu není co nastavovat. Stačí pouze pětiklikem zařízení zapnout/odemknout a můžete fungovat. Tlačítko je dobře umístěné a skvěle padne pod prst. Tlačítko není ani zbytečně tuhé, zároveň ale není tak měkké a nevystupuje, aby se vám nechtěně sepnulo v kapse. Na kliknutí reaguje na celé ploše, ale přitom se neviklá a ani při zatřesení nechrastí (u první várky se údajně lehce viklalo).

Velmi mě překvapil i atomizér, především jeho hlava. Nejedná se sice o žádné chuťové porno, ale není bez chuti a poznáte, co máte v tanku nalito. Další věc, která mě celkem příjemně překvapila je i lehký hit, který hlava dává. Při plně otevřeném air flow je atomizér velmi vzdušný a pára je chladnější. Jelikož jsem však vyznavačem trochu teplejší páry, hledal jsem způsob, jak jí docílit. V tu chvíli stačilo zavřít přívod vzduchu na polovinu. Pára je po té o něco teplejší a vzduchu je stále dostatek s ohledem na množství vytvořené páry.
I výkon, který mod do atomizéru dodává, je dostatečný, a neměl jsem za celou dobu pocit, že by mohl být vyšší či nižší. Nutno zmínit, že Aramax Power je určen na DL, tedy přímé potahování do plic. MTL (šlukování) na něm budete provozovat s ohledem na výkon i atomizér jen stěží.

Čeho si však nelze nevšimnout, je fakt, že při delším používání se atomizér začne zahřívat. Teplo však do modu přechází velmi málo, stejně tak i do topcapu, a s ohledem na délku drip tipu se vám nestane, že si spálíte ret. Druhá věc, které si lze všimnout, pokud už se hladina liquidu blíží dnu, je lehké zamlžování skla tanku.

Co se týče baterie, její kapacita je vlastně ohromná. I když jsem během testování mod nepoužíval jako primární zařízení, používal jsem ho každý den a baterie mi vydržela několik dní bez nabíjení. Indikace baterie je realizována pomocí kroužku okolo tlačítka, který svítí i během žhavení. Pokud klesne kapacita pod 30 %, kroužek začne svítit červeně, úplné vybití je pak signalizováno deseti delšími červenými bliknutími.

Ještě by bylo vhodné zmínit redukci na závit typu 510, která vám umožní si na mod posadit i vlastní atomizér. K jejímu našroubování a vyšroubování je v balení přibalen speciální nástroj a celý úkon je jednoduchý. Pokud se rozhodnete tedy umístit na mod vlastní atomizér a chcete, aby celek vypadal dobře, doporučuji volit atomizéry stejného průměru jako je mod, tedy 28 mm. Ani Aromamizer Plus s průměrem 30 mm na modu nevypadá špatně a přesah je minimální, atomizéry s klasickým průměrem 24 nebo 25 mm však na modu vypadají lehce komicky.
Zároveň je potřeba zvolit vhodný build, aby pro něj byl výkon z modu dostatečný a zároveň ne moc vysoký, s ohledem na absenci jakéhokoliv nastavení výkonu. Výstupní napětí je 3,7 V, dle toho je tedy nutno build zvolit/přizpůsobit. Vzhledem k maximálnímu výkonu modu 55 W je při buildování nutno dodržet minimální hodnotu odporu buildu 0,25 Ohmu.

 

 

Zhodnocení

Aramax Power je pro mě celkově velmi milým překvapením a to především proto, že jsem nikdy v podobných zařízeních/setech nenašel oblibu. Set je bytelný, příjemně se drží v ruce, funguje přesně tak, jak je potřeba, nic víc, nic míň. Atomizér mě taktéž překvapil a sedl mi více, než například UForce dodávaný s Dragem, ale jelikož mi sub-ohm tanků které jsou momentálně na trhu moc rukami neprošlo, nemám možnost jej porovnat. Ale jako zastánce motacích atomizérů mě mile překvapil.
A to, že se jedná o povedený kousek celkem potvrzuje i to, že si našel oblibu i mezi zkušenějšími vapery.

Cena téměř u všech prodejců je 999,- Kč, což je za takovýto základní set velmi přijatelná cena. K dispozici je standardně černá barva, nyní máte možnost zakoupit i limitovanou zlatou verzi, která se na český trh dostala v omezeném množství 1000 kusů. A zájem o ni je celkem velký, čemuž se nejde divit, jelikož se jedná o vzhledově velmi zajímavý kousek.

Nám se jeden zlatý kousek dostal i do redakce. My si ho však nenecháme a bude jednou z cen v soutěži, kterou pro vás zanedlouho připravujeme.

Děkujeme Ritchy Group, Ltd. za poskytnutí Aramax Power do recenze.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!