ANATOLIA by The Fuu[RECENZE]

Jedná se o liquid ze série Vaporean od francouzského výrobce The Fuu. Popis praví, že náznak vanilkové zmrzliny posypané drcenými pistáciemi dodává tomuto e-liquidu bohatou a plnou chuť, která naplno vynikne jen v těch nejlepších e-cigaretách.
Tento hotový liquid o objemu 10 ml se prodává již tradičně v silách nikotinu 0 – 4 – 8 – 12 mg. Poměr VG/PG činí 60/40.
Zkušebními atíky budou tradičně Vapor Giant V5S a Skyline. Nicméně dnes asi nepotěším Stiffovy ani Braidmanovy spirálky, liquid je hodně tmavě hnědý, jak bota. No, vsadila bych se, že budu muset po jednom atíku vypalovat a dávat novou vatu.
Nějak mi v poslední době rapidně stoupá jejich spotřeba. ?
Ve vůni dominuje zmrzlina s nějakými náznaky pudinku.
Jako první v chuti bohužel neucítíte zmrzlinu, ale pro The Fuu tradiční chuť těžkého vanilkového pudinku. Nebo abych nebyla nespravedlivá, tak je to spíše pudinkovo-zmrzlivá vanilková směs, kde dominuje čistá vanilka, ale nikoli jemný vanilkový krém či zmrzka.?
Začínám mít pocit, že tato značka používá stejný intenzivní vanilkový základ pro velkou část svých liquidů. Škoda, čekala jsem mnohem více svěží příchuť. Tento typ pudinku nebo možná nějaké francouzské hutné vanilkové zmrzliny vše ostatní přebijí.
Oříšky vás pohladí po jazyku až na konci výdechu. Jen jemně, ale je to příjemné osvěžení této těžké chuti. ?
Nicméně mě zde čekalo i jedno překvapení. Skyline na MTL podal chuť mnohem lépe jak V5S, resp. mi z něj chutnalo mnohem více. Chuť byla méně pudinková, méně hutná, mnohem více prokreslenější nebo spíše mnohem lépe provázaná.?
Nicméně stále je to liquid, který není v žádném případě na all day. V podstatě nacházím pouze spoustu malých mínusů, které ale v konečném důsledku znamenají, že tento liquid už opakovat nebudu. Jediné plusy jsou asi ty, že není přeslazený a necítím sebemenší náznak chemie.
Jinak celkové vyznění moc nekoresponduje s popisem výrobce, který mě dost navnadil. Jedná se o těžký liquid, skutečně strašně zanášející spirálky. Hutnost pudinkovo-zmrzlinového základu úplně přehlušuje ostatní složky. Škoda, moc vysoko hodnotit nemohu, respektive mi to nedovolí mé chuťové buňky.
Vlastně je zde ještě jedno plus, cena. V ČR se nyní nechá tento hotový liqud sehnat za 89,- Kč, což je méně než třeba Liqua. A ve srovnání s většinou příchutí od Liqua je Anatolia určitě lepší.
CELKOVÉ HODNOCENÍ: 5,5/10
Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!