Alphavirus – Alphavirus 1 [Recenze]

Jak jsme již avizovali na našem Facebooku, do redakce se nám ve spolupráci s Nebula Club dostala aromata německé značky Ultrabio. Pod tou najdeme rovnou několik řad a jako první si vezmeme na paškál čtveřici aromat Alphavirus. Na stole tedy máme Alphavirus 1 – višeň ve smetanovém jogurtu.

Idea Nebula Clubu se zrodila na festivalu Intersteam 2019 v Berlíně. Prvotním impulsem pro návštěvu veletrhu byla naše touha poznat v Čechách dosud neznámé trendy a příchutě.

Nejvíce nás zaujaly příchutě německé společnosti Ultrabio. S tímto výrobcem jsme následně navázali plnou spolupráci.

Martin Čihák, nebulaclub.eu

Zajímavostí všech aromat Ultrabio je to, že se nejedná přímo o Shake & Vape aromata, ale ve 120ml lahvičce najdete menší lahvičku s 10 ml příchutě.

V případě řady Alphavirus vynecháme oficiální popisy a vystačíme si se základním popisem, tedy že se jedná o smetanový jogurt s višní. V případě této řady totiž najdete na stránkách Nebula Clubu celkem originální popisy.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už při otevření lahvičky aromatu mě uchvátila zcela jasná a opravdu lákavá vůně višňového jogurtu.

Chuť je přesně taková, jakou byste dle popisu očekávali. Příjemná krémová chuť višňového jogurtu, ze kterého chvílemi vystupuje i samotná višeň zhruba jako byste si dali višňový jogurt s kousky ovoce.

Višeň jako taková nepůsobí kysele, naopak příjemně sladce. Velmi lehká nakyslost se zde objevuje pouze u jogurtové složky, ale není chuťově nepříjemná, jenom dodává chuti ten jogurtový šmrnc.

Příchuť je poměrně přímočará a představuje to, co byste z popisu očekávali, co je vám nepochybně všem známé a přiznám se, že nic moc víc se k popisu chuti ani říct nedá. Snad bych jen vypíchl, že se mi velmi líbí krémová chuť jogurtu, která v kombinaci s chutí višně funguje.

Bohužel, stejně jako u jiných višňových/třešňových aromat jsem zde narazil na jeden neduh, ze kterého ale silně začínám podezřívat svoje chuťové buňky. I zde jsem se totiž setkal s tím, že chuť višně přechází do lehce bonbonového nádechu který, alespoň v mých ústech, končí lehce umělou dochutí, kterou bych tak trochu přirovnal k plastu. Jelikož jsem ale tento problém měl už i u jiných aromat, budu ho považovat za můj subjektivní vjem. Pokud se ale rozhodnete Alphavirus 1 vyzkoušet, dejte mi vědět, jestli jste se s něčím podobným setkali.

Měl jsem v počátku lehkou obavu, protože ve srovnání s Shake & Vape aromaty, kde se většinou obsahem aromatu dostaneme na koncentrace okolo 20 %, se zde dostaneme na koncentraci lehce nad 8 %. Zde přišlo příjemné překvapení (i když při mé „míchačské“ minulosti by mě to překvapit nemělo), jelikož chuť je v tomto případě tak akorát silná.

Jak Alphavirus 1 shrnout? Nebýt té lehké dochuti (opakuji, pravděpodobně se bude jednat o můj subjektivní vjem), dokázal bych si tenhle višňový jogurt představit i pro sebe na celodenní vaping, a to ovocným chutím neholduji. Zároveň by mě nenapadlo, že taková kombinace může fungovat i ve formě liquidu. Když se tedy oprostím od toho jednoho neduhu, je Alphavirus 1 velmi zajímavou a svým způsobem ve vapingu neotřelou kombinaci.

Alphavirus – Alphavirus 1 dostanete ve 120ml lahvičce, ve které najdete 10ml lahvičku aromatu, které smícháte s bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 1-10, já doporučuji alespoň týden.

Za zaslání Alphavirus 1, bází a boosterů Ultrabio děkuji prodejci Nebula Club, kde jej můžete zakoupit samostatně a nebo v balíčku Zombie Pack.