Alphavirus 3 – Outbreak a 4 – Antidote [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další dva kousky od německého výrobce Ultrabio, které nám do recenze zaslal Nebula-club. Konkrétně se podíváme na poslední dva kousky z řady Alphavirus (dostupné v sadě Zombie Pack) a to ovocné číslo 3 – Outbreak a peprné svěží číslo 4 – Antidote. Zatímco první dva kousky byly ovocné bez chladivé složky, tady se připravte na pořádnou dávku chladivosti.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.,

3 – Outbreak

Podle popisu se jedná o „osvěžující ledovou směs granátového jablka a dračího ovoce„.

V první řadě musím říct, že Outbreak není úplně příchuť do kapáku. V RDA jsem se totiž nedočkal v podstatě ničeho jiného, než chladivé, lehce žvýkačkové chuti. Teprve po nalití do mého Aromamizeru Plus jsem se dostal k chuti ovoce jako takového.

Byť by se mělo jednat o kombinaci dračího ovoce a granátového jablka, chuť mi na první dobrou připomíná borůvkový džem. Tomu by nasvědčovala i lehce „zelená“ bylinná chuť, kterou jsem pod chladivou složkou cítil v kapáku. (Pro vysvětlení, u borůvkových příchutí v často v chuti narážím na tóny připomínající listy z borůvčí, beru to jako takové poznávací znamení borůvky).

Po pár potazích chuť dostává lehký nádech tropického ovoce, ale ani jedno z uvedených ovocí samo o sobě nevystupuje. Je v chuti cítit onen šimravý náznak dračího ovoce, ale je celkem upozaděný a člověk by tak neřekl, že má v tanku právě kombinaci dračího ovoce a granátového jablka.

Pod chutí ovoce se následně začíná probouzet chladivá složka. Ta nese lehkou peprnost máty, která působí lehce žvýkačkově, ale současně s tím nese i lehce umělý ocásek. Po pár mililitrech však chladivá část celého mixu začíná ubíjet chuť ovoce a chuť tak začíná být trochu mdlá, respektive nevýrazná. Vytratí se s tím onen dojem borůvkového džemu, ovoce působí už více tropickým dojmem, ale za tu cenu, že se ztrácí výraznost ovoce.

Nebýt chladivé složky, jednalo by se určitě o velmi zajímavý, příjemně sladký a při tom nevtíravý mix ovoce. Chladivá složka ale celou chuť sráží, při tom se ale nejedná o žádnou mrazivou chladivku a Outbreak je tak spíše zklamáním. Sladká chuť ovoce se sice při některých potazích vrací, ale celkově je projev chuti jak na houpačce, což mi nedovoluje si chuť nějak víc užít.

4 – Antidote

Podle popisu se jedná o „chladivou mátovou směs s mentolem„.

Čtvrtým a posledním kouskem je kousek s celkem příznačným názvem Antidote, tedy protijed. Pokud se ptáte proč příznačným, mentol je obecně brán jako něco, co dokáže vyčistit/restartovat vaše chuťové buňky, například v momentě, kdy přestáváte cítit chuť liquidů.

Rozbor chuti je u Antidote je poměrně jednoduchý. Kombinaci chuti tvoří opravdu jen chuť máty a mentolu. Máta je někde na pomezí čerstvé máty a peprmintové žvýkačky. Chuť je tak příjemně osvěžující a při tom není vlastně vůbec sladká, což mi v tomhle případě vyhovuje.

Mátu pak doplňuje chuť mentolu. Mentol pomáhá chuti dodat onen žvýkačkový nádech, především ale působí jako chladivá složka. A když se bavíme o chladivosti, ta je zde opravdu výrazná a především při nádechu dokáže až „zamrazit“ v krku.

Mentol má na výdechu velmi nenápadně umělý ocásek, což je ale věc, které si při vapování Antidote pravděpodobně ani nevšimnete. Jinak ale zanechává mix v ústech svěží dojem, tak jako byste čekali od obdobné žvýkačky.

Jak jsem psal na začátku, Antidote je celkem příznačným zakončením řady Alphavirus, bude to ale příchuť spíše jen pro fajnšmekry, tedy ty, kteří mají rádi například Subzero. V porovnání s Outbreak ale jako chladivá příchuť vyhrává Antidote na plné čáře, protože je prostě takový, jaký byste jej očekávali a jeho chuť je vyrovnaná po celou dobu.


Recenze na předchozí dva kousky naleznete zde.

Za zaslání řady Alphavirus, bází a boosterů Ultrabio děkuji prodejci Nebula Club, kde můžete příchutě zakoupit samostatně a nebo v balíčku Zombie Pack.