AEON Shake Art – Yogy [Recenze]

Chorvatský výrobce AEON přišel se čtveřicí nových aromat patřících pod řadu Shake a to s podnázvem Shake Art. V této čtveřici najdeme ovocná aromata, která jsou cílena především na léto. A pokud byste tápali nad tím, co za vizuály se nachází na lahvičkách, jedná se o grafiky vytvořeny umělou inteligencí. A v dnešní recenzi se podíváme na kousek s názvem Yogy.

Popis tentokrát moc nenapoví, podle něj se jedná o „Jogurtový krém s letním ovocem„.

Rozlousknout chuť bylo v případě Yogy poněkud náročné. V základu se každopádně jedná o ovocný mix s krémovými tóny.

Z ovoce je cítit především chuť broskve a meruňky. Meruňka, resp. broskev je podobná, jako ji můžeme znát z Berlineru. Ona broskev v chuti, alespoň tak, jak to vnímám, přechází do lehce nahořklých čajových tónů. Další ovoce, pokud je v mixu obsaženo, není v chuti zcela rozeznatelné a spíše splývá do jednotného ovocného mixu. Broskev/meruňka však rozeznatelná je.

Chuť jogurtu přes ovoce není natolik výrazná a je přimísena do chuti ovoce. Vysloveně mléčné či jogurtové tóny jsem v chuti zprvu nenašel. Chuti však dodává lehkou krémovou jemnost.

V chuti se však na výdechu občas nenápadně klube náznak koláčového náznaku. Není však natolik výrazná, aby se dal Yogy označit za ovocnou dezertovou příchuť. V kombinaci s jogurtovou chutí se pak chvílemi objevuje dojem velmi lehké chuti vanilky.

Až po zhruba dvou týdnech po odležení se chuť začala trochu měnit k lepšímu. Čajový projev broskve se zmírnil, zcela však nevymizel. O něco více se však začala projevovat jemná jogurtová chuť, která je v základu příjemná, ale v kombinaci s AEONskou broskví mi úplně nehraje.

Ve výsledku bych tak Yogy přirovnal k chuti snídaně, kdy si dáte ovocný jogurt s broskvemi a meruňkami a k tomu čaj. Vnímání čajových tónů v chuti broskví a meruněk však může být čistě můj osobní dojem, jelikož s podobnými náznaky jsem se setkal i u Berlineru.

Celkově mě Yogy moc nenadchl a napsat tuhle recenzi pro mě bylo trochu náročnější, především abych přišel chuti na kloub. Ne že by se jednalo o špatnou příchuť, ale do vkusu mi nepadla a za mě se od AEONu jedná o slabší kousek. Věřím však, že těm, kteří nedají dopustit právě na Berliner, by mohl zachutnat.

AEON Shake Art Yogy dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výsledný mix není potřeba nechat odležet a můžete ho vapovat rovnou po namíchání.

Za zaslání AEON Shake Art Yogy děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!