AEON Shake Art – Sunny Day [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další kousek z řady Shake Art od chorvatského výrobce AEON. Jeho název je Sunny Day, tedy slunečný den a umělou inteligencí vytvořený obrázek na obalu napovídá, že by se mohlo jednat o citrusovou příchuť. Tak se pojďme podívat, co se pod názvem Sunny Day ukrývá.

Na rozdíl od předchozích dvou kousků má Sunny Day trochu konkrétnější popis a ten zní následovně: „Fantastická letní citrusová směs pro ty, kteří nemají rádi chladivé příchutě. Ovoce, které Vás v horkých letních dnech zaručeně ochladí.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Jak napověděl už popis, skutečně se jedná o citrusovou příchuť. Nečekejte však nějaké čerstvé citrusy. Základ, nebo spíše celou chuť tvoří chuť citronády. Ta nese typickou citronovou nahořklost, zároveň je v ní cítit náznak připomínající „perlivost“. Díky tomu je Sunny Day celkem osvěžující i bez použití chladivé složky.

Při výdechu chuť citronády přechází do chuti citronových bonbonů, konkrétně mi připomíná ty, co se prodávají v plechovce a jsou obalené v práškovém cukru. Právě chuť práškového cukru je v chuti i poměrně rozeznatelná.

Chuť je při výdechu a na dochuti tedy o něco sladší než při potahu a trochu to zabíjí onu svěžest, která je právě při potahu cítit. Někdy je chuť citronových bonbonů cítit od samotného začátku a trpkost citronády se neprojeví.

I přes zmíněnou sladkost však příchuť jako taková není přeslazená a působí lehce a je tedy rozhodně vhodná jak na léto, tak i pokud neholdujete hutným/těžším příchutím.

Celkově jsem ze Sunny Day měl ze začátku dobrý dojem, avšak ten se mi po pár mililitrech pokazil. V chuti se totiž v některých potazích objevuje nepříjemná pachuť, kterou nedokážu určit, ale není taková, že by mě donutila příchuť vylít a nikdy už na ni nesáhnout, ale prostě můj celkový dojem z chuti kazí. Ale to může být jen můj subjektivní dojem, ostatně jsem si s citronovými příchutěmi nikdy moc nerozuměl.

AEON Shake Art Sunny Day dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výsledný mix není potřeba nechat odležet a můžete ho vapovat rovnou po namíchání.

Za zaslání AEON Shake Art Sunny Day děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.