AEON Shake Art – Indigo [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na druhý kousek ze čtveřice letních kousků od AEON z řady Shake, které mají přídomek Art. Tentokrát na nás čeká Indigo, ke kterému popis neříká nic víc, než že se jedná o tmavý ovocný krém. Takže zase jednou budeme hádat co se v chuti skrývá.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

To, k čemu bych základ Indiga asi nejlépe přirovnal je borůvkový džem. V chuti je cítit chuť sladkého borůvkového džemu. Pozitivně hodnotím to, že v chuti borůvek na rozdíl od mnohých jiných borůvkových aromat není cítit pachuť připomínající lístky borůvčí.

Borůvky však v této chuti nejsou samotné, objevují se v ní i lehce kyselé náznaky ostružin. Právě ostružinová kyselost sladkost borůvkového džemu částečně odlehčuje a celek nepatrně osvěžuje. Každopádně mě tahle kyselost v kontrastu se sladkostí celkem baví.

Ostružiny s sebou však bohužel nesou lehkou nemilou vlastnost, se kterou jsem se setkal snad u všech ostružinových aromat a to je lehký parfémový náznak. Ten zde však není přítomný stále a objevuje se v jen v některých potazích.

V chuti je cítit i náznak lehce sušší chuti, což bych přirovnal trochu k ostružinovým zrníčkům, chvílemi však lehce připomíná náznak sušenky, ale to bude spíše jen můj dojem.

Celkově sice v některých potazích přechází do lehce bonbonové chuti, ale nijak výrazně a tak bych Indigo jednoduše označil za lehce krémový sladký borůvkovo-ostružinový džem. Krémovost bych v případě Indiga nepřisuzoval žádné další složce, spíše džemu jako takovému. Když však Indigo srovnám s Yogy, působí o něco více jogurtově než právě Yogy, což možná bude tím, že Indigo připomíná onen džem na dně kelímku.

Každopádně byť se jedná o ovocnou příchuť, nebál bych se Indigo označit za dezertově ovocnou příchuť a to i díky hutnosti – Indigo je poměrně hutná příchuť. Každopádně po (pro mě) lehkém zklamání z Yogy je tohle příjemné překvapení.

AEON Shake Art Indigo dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výsledný mix není potřeba nechat odležet a můžete ho vapovat rovnou po namíchání.

Za zaslání AEON Shake Art Indigo děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.