AEON Shake Art – Frostpunk [Recenze]

Dnes se podíváme na čtvrtý a poslední kousek z podřady Shake Art od chorvatského výrobce AEON. Jedná se opět o ovocný mix, ke kterému výrobce více nenapsal, jen že se jedná o chladivý mix a tedy jediný chladivý kousek z řady. A tentokrát se bude jednat o trochu kratší recenzi.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Základ chuti tvoří spíše neurčitý mix tropického ovoce, jediné co jsem z chuti tak nějak určit, je lehká chuť guavy. Jinak se jedná ale o chuť, kterou si asi většina vybaví, když se řekne tropický mix. Chuťově se nejedná ani tolik o chuť čerstvého ovoce, jako spíš o chuť ovocných bonbonů či džusu.

A teď k té chladivé složce. V případě Frostpunku, i když má na lahvičce napsáno Freezing Fruit Mix, nečekejte žádný brainfreeze, tedy chladivost která by vám zmrazila hlavu. O chladivý nádech se zde totiž nestará ani klasická coolada či mentol, ale jemná peppermintová chuť. A je vskutku celkem jemná, takže ani moc nekopne, ani vám moc nestáhne krk při větším potahu. Peppermint má sladší nádech a působí skoro až jako Tic Tac.

To, jak se bonbonová chuť ovoce mísí se sladkou chutí peppermintu mi při většině potahů od samého začátku připomínalo něco povědomého. Až po druhém odvapovaném tanku mi spojilo. Ta chuť, kterou mi Frostpunk připomíná je chuť Slavií. Asi si říkáte, že v téhle chuti není žádné kakao. Ale prostě tu kombinaci, kterou Frostpunk dává dohromady, prostě nedokážu lépe přirovnat. Možná ještě k ovocným Sněhulkám.

Ve výsledku je to slušný kousek, příjemně svěží, přičemž peppermint taktéž nechá v ústech lehce svěží nádech. Čekal jsem už podle názvu větší nášup chladivosti, ale i tak se jedná o slušný kousek, který bych nenechával jen na léto, ale nebál se ho celý rok. Jen to ovoce snad mohlo být výraznější, takhle působí spíše jako doslazení k peppermintu.

AEON Shake Art Frostpunk dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výsledný mix není potřeba nechat odležet a můžete ho vapovat rovnou po namíchání.

Za zaslání AEON Shake Art Frostpunk děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.