AEON Journey Signature – COCO by Ivana [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další kousek od chorvatského výrobce AEON, tentokrát z řady Journey Signature, která zahrnuje 9 kousků. Jde o kousek s názvem COCO by Ivana a jedná se o smetanový koláč s kokosem.

Popis výrobce obsahuje i příběh jak chuť vznikla: „COCO by IVANA je chuť smetanového koláče s kokosem. „Nápad na recept a jeho realizace pocházejí od naší spolupracovnice Ivany, která má ve firmě na starosti vše, jen ne tvorbu receptů :).“ Viktor a Hrvoje mají téměr obdobný styl míchání a Ivany nový přístup ke kombinaci složek byl víc než vítaný. „Přidala nějaké složky, které by nás nikdy nenapadly. To je to, co dává receptu Coco značně unikátní a jedinečný styl.

Než začneme, tak jedna klasická vsuvka: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

V chuti je hned od začátku dominantní chuť kokosu. Ta je opět poměrně věrná a je někde na pomezí lehce máslové chuti čerstvého kokosu a sladšího kokosového krému. Ta se ale mění potah od potahu, někdy je více dezertová, někdy více čerstvá.

Tahle kokosová chuť je položená na velmi dobrý koláčový základ, ve kterém je občas lehce cítit i chuť vanilky, ale jen velmi decentně. Celek je pak doplněný o chuť sladkého krému, který celou chuť skvěle dotahuje do závěru.

Výsledkem je tak příjemná, lehká krémová dezertovka. Pokud bych měl porovnat chuť kokosu s již recenzovaným Robot Oilem, tak chuť kokosu mi sedla více u Robot Oilu, COCO by Ivana mi zase sedí více tím, že se jedná o čistě dezertovou/koláčovou příchuť bez ovoce, která není hutná a která je rozhodně vhodná na celodenní vaping.

Za mě se tedy jedná o další velmi povedený kousek od AEONu, který s klidnou duší můžu doporučit. Každopádně bych si dokázal představit, resp. by mě zajímala varianta samotného smetanového koláče bez kokosu.

Ještě bych nakonec jen uvedl, že chuť jsem nechal odležet o něco déle než uvedených 30 dní a je lepší než po uvedené doporučené době.

AEON Journey Signature COCO by Ivana dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Signature COCO by Ivana děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.