AEON Journey Classic – When life gives you lemons… [Recenze]

S tím, že nejsem zrovna fanoušek lemon tartů (jakožto liquidů, ty reálne miluji), se neskrývám a již jsem to i v několika recenzích zmiňoval. A dnes došla v recenzích řada na další kousek od AEONu, právě na jejich podání lemon tartu. Pojďme se na něj tedy podívat.

Popis výrobce zní následovně: When Life Gives You Lemons je recept, který vznikl vlastně náhodou, ale když čteme Vaši zpětnou vazbu… Je to něco, co fakt vapeři milují. Prostě žlutý citrónový koláč jak má být (Yellow Cake with Lemons).

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Hned od prvního potahu je jasné, že se jedná o lemon tart, nic víc, ani nic míň. Chuť citronu je zde zasazena do jemného sladkého krému, který není nijak přeslazený. Chuť citronu je zde věrná, výrazná, ale nijak přehlušující. A hlavně není nahořklá, jak tomu v některých případech bývá. Tedy tak, lehkou typickou hořkost si zachovává, ale jen aby se neřeklo, a nejedná se o hořkost, která mi občas připomíná zelenou slupku vlašského ořechu (což je většinou důvod, proč lemon tarty nemusím). 

Pod krémem s citronem je pak lehce cítit těstový základ. Tentokrát se nejedná o korpus z křehkého těsta, ale spíše o piškotové těsto. A tenhle těstový základ se zde stará o to, aby se jednalo o dezertovou záležitost.

Oproti jiným lemon tartům mi When life gives you lemons… přijde více krémový. Každopádně je chuť příjemně vyvážená, není přeslazená a rozhodně vhodná na celodenní vaping. Pro fanoušky lemon tartů (ale i pro ostatní) to, dle mého, je určitě kousek, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Za mě je to určitě jeden z lepších lemon tartů.

A ještě přidám jeden poznatek. K psaní téhle recenze jsem se dokopával trochu déle, protože jsem pořádně nevěděl, jak ji uchopit, aby za něco stála. Tím mi tahle příchuť stála namíchaná asi dva měsíce. Po měsíci, kdy jsem ji chtěl původně napsat, mi chuť připomínala spíše citronové křupky a chuť citronu byla trochu vlezlá. Po delším uležení se ale chuť dostala do bodu, který jsem popsal výše, tedy do příjemné, krémové chuti. Takže doporučuji nechat odležet déle, než se píše.

AEON Journey Classic When life gives you lemons… dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Classic When life gives you lemons… děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.