AEON Journey Classic – Healing Potion [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme opět na další kousek od výrobce AEON, tentokrát na ovocnou příchuť z řady Journey Classic, kterou nám do recenze zaslal eshop LAvape.cz. Její název je Healing Potion a byť nejsem zrovna fanouškem ovocných a především pak citronových příchutí, tak jsem na Healing Potion zvědavý.

Podle popisu se má jednat o čerstvou jahodu s dotykem vanilkové zmrzliny, přičemž na samotném obalu je uvedena čerstvá jahoda s citronem a vanilkou. Jedná se o recepturu z roku 2013, která údajně představuje počátky vapingu v Chorvatsku.

Než se pustíme do samotné recenze, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

U Healing Potion je pro mě psaní trochu složitější, protože upřímně nevím, kde začít. Co v chuti cítím nejvíce, je vanilkový krém, který je doplněný celkem lehkou a nevtíravou chutí citronu. Pokud bych to měl přirovnat, trochu mi to připomíná Original Cannoli od One Hit Wonder, které mělo obdobnou chuť citronového krému, který zároveň trochu připomíná chuť citronových křupek/cereálií. Při některých potazích je chuť díky citronu trochu bonbonová, což ale není na škodu.

V jiných potazích zase více vyniká vanilka, která se pohybuje někde mezi vanilkovou zmrzlinou, a trochu hutnějším vanilkovým krémem. Vanilka ale není tolik prominentní, aby se dala chuť zařadit mezi dezertové příchutě.

Co však v chuti nejsem zcela schopen rozeznat, je chuť jahod. Ta je totiž jemná, spíše než velké jahody připomíná lehce kyselejší lesní jahody. Každopádně bych čekal, že chuť jahod bude už podle popisu výraznější, resp. že bude hrát prim. Ale může to být jen můj subjektivní pocit a to, jak to vnímají zrovna moje chuťové buňky.

Celou svou kombinací je Healing Potion celkem lehká a nenáročná chuť. Co mě mrzí, na rozdíl od předchozích testovaných příchutí z řady AEON je fakt, že chuť ničím extra nezaujme a není tak výrazná jako jiné kousky, které jsem dosud testoval. Za mě je to proto spíše slabší kousek. Palec nahoru ale dávám za to, že chuť citronu nepůsobí chemicky a celkový mix není ani přeslazený a je dle mého vhodný na celodenní vaping.

Byť mě Healing Potion ničím výrazně nezaujala, rozhodně věřím, že si svoje zastánce najde.

AEON Journey Classic dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní, prodejce pak uvádí 3-15+ dní.

Za zaslání AEON Journey Classic Healing Potion děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.