AEON Journey Classic – Applenaut [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na kousek z řady Journey Classic od chorvatského výrobce AEON. Jedná se v základu o tabákovou příchuť a byť je z Chorvatska její původ je vlastně český. A i její vznik v této recenzi přiblížíme.

Jak příchuť vznikla?

LAvape byl prvním českým obchodem, který dostal značku AEON na náš trh a s výrobci navázal skvělou spolupráci. A tak jednoho dne přišla nabídka navrhnout vlastní příchuť. Na fanouškovské skupině proběhla anketa, jejíž výsledkem byla kombinace, která se nám po několika vzorcích dostala ve finální podobě. Stejně tak název vznikl v LAvape skupině, a je spojením chuťového profilu (Apple) a místního označení pro členy, kteří jsou označováni jako vaponauti.


Dle popisu, respektive vítězného profilu se jedná o mix jemného tabáku, jablek, medu a oříšků.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už od prvního potahu je v chuti cítit celkem příjemná chuť lehkého tabáku který se mísí s chutí jablek. Tabák je lehký, světlý, při tom ale jemně kořeněný. Není to tedy vysloveně jednoduchý světlý dřevitý tabák, při tom ale není nijak těžký. Tabák má lehkou kyselost, kterou ale vzápětí tlumí chuť sladkých jablek. Ta je věrná, při tom se ale natolik kombinuje s chutí tabáku, že spolu tvoří téměř jednolitý celek.

Už při očichání jsem v chuti cítil med, ke kterému bývám skeptický, jelikož med bývá velmi zrádný. V této příchuti naštěstí nemá med chemickou pachuť. Je věrný, ale je ho zde spíše decentně a vnímám ho zde jako lehký podklad pod tabák, který spíše než že by chuť doslazoval, tak ji zjemňuje a propůjčuje jí svoje typické tóny.

Poslední uvedenou složkou by měly být oříšky. Ty v chuti nejsou téměř cítit. Jsou dle mě upozaděné za tabák, který jim nedává moc šanci prostoupit, jelikož by se mělo jednat o vlašské ořechy a jejich hořkost je dost podobná hořkosti použitého tabáku. Po některých potazích mi však v ústech zůstala lehká ořechová dochuť.

Jak tedy Applenauta zhodnotit? Za mě je to příjemná lehká tabákovka, ve které se chuti příjemně slévají a doplňují a které kořenitost dodává něco navíc. Chuť i přes med a jablka není sladká, díky čemuž tedy zůstává lehká a nenáročná. Já, který tabákům zcela neholduje ji asi zcela nedocením, z tábákovek (když už) mi vyhovují spíše ty sladší dezertovější. Svým způsobem mi však chuť tabáku a jablek připomněla moje vapingové začátky.

AEON Journey Classic Applenaut dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Classic Applenaut děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.