AEON Journey Black – Zlevanka [Recenze]

Když jsme se bavili s Lukášem z LAVape, co by mohlo být zajímavé do nabídky, zmínil jsem, že by mě zajímala Zlevanka. Popis příchutě zněl neobvykle, ale po výborných zkušenostech s řadou Journey Black se Lukáš rozhodl Zlevanku do nabídky zařadit. Trochu jsem se obával, aby na můj popud Lukáš nezařadil něco, co ve výsledku nebude úplně dělané pro české vapery. Naštěstí se (byť s drobnou prodlevou) Zlevanka začala dostávat mezi vapery s dobrými recenzemi, a tak jsem přestal mít výčitky. A nyní je na čase, abych se na Zlevanku podíval i já. Tak pojďme na to.

Popis výrobce zní následovně: „Zlevanka je název starého chorvatského oblíbeného koláče. Rychlý a snadný koláč, který se skládá z polenty, vajec, másla, sýru a je posypán moučkovým cukrem.

Než se pustíme do samotné recenze, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

Když mi Zlevanka přišla, nevěděl jsem, co od ní čekat a trochu se jí bál. Ale mile mě překvapila.

Samotná chuť mi ze začátku připomínala jemnou nadýchanou buchtu s nádechem kokosu, který mi přišel povědomý už z COCO by Ivana. Postupně ale chuť zhutněla, avšak ne moc, a pořád je to chuť příjemné nadýchané buchty, zároveň zmizelo to, co mi přišlo jako nádech kokosu (ten byl asi jen čistě mým subjektivním dojmem).

Kromě buchtového základu je v chuti cítit velmi lehká kyselost, kterou bych přisuzoval právě polentě a i tomu, co je v popisu uvedeno jako sýr, byť těžko říct, jaký sýr je tím myšlen. Chvílemi je cítit i chuť polenty, ev. pražené kukuřice, ale jedná se jen o náznaky, které v chuti nemusí odhalit každý.

V chuti je příjemně znát i lehký cukrový posyp, přitom ale Zlevanka není přeslazená. Při některých potazích je pak velmi lehce cítit nádech másla.

Ono k Zlevance není moc co psát, jedná se o velmi příjemnou a vyváženou buchtovou chuť, ve které se nemá co přebíjet, a asi ani nic, co by mohlo některým vaperům vadit. Prostě jednoduchá a dobrá dezertovka, nic víc než buchtu za Zlevankou nehledejte.

S čistým svědomím tak můžu Zlevanku doporučit všem, kteří hledají jednoduchou buchtovou příchuť, a pro vyznaveče buchet i na celodenní vaping.

AEON Journey Black Zlevanka dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Black Zlevanka děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.