AEON Journey Black – Locket Love [Recenze]

Máme zde další recenzi na aroma z řady Journey Black od AEON, kterou do recenze poskytl prodejce LAvape.cz. Samotný název toho o chuti moc nenapoví, ale jedná se o třešňový štrúdl. Tak se na něj pojďme podívat.

Tentokrát je popis chutě od výrobce trochu delší: „

Důkaz, že nic není jednoduché. Kdysi jsme si mysleli, že vývoj tohoto receptu bude jednoduchý, když už jsme měli dobrý základ v podobě těsta a mysleli že bude stačit přidat třešně. Nebylo to tak, ukázalo se, že to bude složitější. 

A to právě kvůli třešňové složce.

Skončili jsme po namáhavém vývoji třešňové příchutě (můžete ji najít jako samotnou Shake Cherry), tu jsme přidali k těstovému základu a tak vznikl lahodný třešňový štrúdl Locket Love.“

Než se pustíme do samotné recenze, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

Pokud čekáte, že Locket Love bude něco, jako jsou jiné štrúdly, např. od PJ Empire, jen s tím rozdílem, že jsou místo jablek nebo jahod použity třešně, tak vás hned při prvních potazích Locket Love vyvede z omylu.

To, co je na celé chuti nejvýraznější, je použité koření. Zapomeňte na skořici, která mnohým může přijít dřevitá, štiplavá a ve většině příchutí stejná. Skořici zde totiž nenajdete. V chuti je zajímavá kombinace koření, která dle mého mimo jiné obsahuje i hřebíček. O tom, o jaké koření se jedná, nechci úplně spekulovat, protože bych se nemusel trefit. Každopádně se jedná o velmi zajímavou kombinaci koření, se kterou se jen tak asi ve vapingu nesetkáte, a jedná se celkově o kombinaci, která mi do současného chladného a sychravého počasí sedí.

Podstatnou částí chuti jsou samozřejmě třešně. Ty mi celkový dojem trochu kazí. Může to být můj subjektivní pocit, ale podobně jako v jiných třešňových aromatech, i zde mi chuť třešní připomíná spíše třešňové gumové bonbony a občas chuť působí až trochu nahořkle a parfémově. Každopádně to ale není tak výrazné, jako u jiných aromat, i tak to však cítím.

Celá chuť je ve finále doplněna příjemnou chutí jemného těsta, které mi spíše než listové těsto připomíná to dobré, trochu hutnější, ale křupavé těsto na závin (pokud jste měli někdy závin z pekárny Kabát, víte o čem mluvím).

A celkové zhodnocení? Jedná se o velmi zajímavou dezertovou příchuť s ovocem, která vyniká především díky kombinaci koření. Za mě škoda té chuti třešní, ale jak jsem psal, může to být jen můj osobní problém s třešňovými příchutěmi. Proto by mě zajímalo, zda to takto vnímáte i vy, napište do komentářů.

Každopádně i tak doporučuji Locket Love alespoň vyzkoušet.

AEON Journey Black Locket Love dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Black Locket Love děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.