AEON Journey Black – Knedle [Recenze]

V dnešní recenzi se díky prodejci LAvape.cz podíváme na další kousek z řady Journey Black od výrobce AEON,. Tentokrát se bude jednat o trochu neobvyklý kousek, protože se jedná o chuť, která není úplně běžná a pro mnoho vaperů naprosto neznámá. Pojďme se tedy podívat na kousek s názvem Knedle.

Popis výrobce zní následovně: „Ne, nezbláznili jsme se. Opravdu se jedná o luxusní plněné švestkové knedlíky. Nebo také knedlíky se slivkami. Jídlo, které se podává jako hlavní jídlo, či dezert, můžete ochutnat ve světě vapingu také! 

Než začneme, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

Nezvyklá pro vapery bude tato příchuť právě kvůli švestkám. Švestkových příchutí je pomálu a například ze svých zkušeností můžu říct, že opravdu dobrou švestku měla naposledy před lety Inawera a od té doby jsem se s dobrou švestkou asi nesetkal možná i z toho důvodu, že jsem ji přímo nevyhledával. Pojďme se tedy podívat na to, jaké Knedle jsou.

Dominantní je zde právě chuť švestek. Ta je příjemně sladká a lehce nakyslá, přesně jako u horkých švestek v knedlících. Chuť švestek není nijak umělá ani parfémová. Do samotného psaní recenze jsem však trochu tápal, co v chuti cítím. Až při psaní mi to došlo, švestky jsou v chuti doplněny to, co můžete znát jako osmaženou strouhanku s cukrem nebo posyp na knedlíky (ne mák) přelitý máslem.

Co v chuti vystupuje pouze občas a jemně, je chuť samotného knedlíkového těsta, které mi připomíná chuť jogurtových/tvarohových knedlíků. Jen mi přijde škoda, že ta chuť těsta není výraznější a více přítomná. Celou chuť by příjemně zjemnila.

I přes slabou chuť těsta se však jedná o velmi zajímavou příchuť. Je o něco sladší než třeba Berliner, ale rozhodně ne přeslazená. V kapáku je projev opět o něco jemnější, než v tanku, v tanku se připravte na pořádnou nálož chuti. Dle mého se nejedná úplně o příchuť vhodnou na celodenní vaping, ale o příjemnou záležitost například na chladné odpoledne, ke kávě apod., ale to už si musí rozhodnout každý sám. Každopádně je to velmi zajímavý a neobvyklý počin, švestkové knedlíky jste v tanku ještě určitě neměli.

AEON Journey Black Knedle dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Black Knedle děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.