AEON Journey Black – Custard [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další kousek z řady Journey Black od chorvatského výrobce AEON a tentokrát se jedná o kousek, na který jsem se nejvíce těšil a být zvědavý, protože je z kategorie aromat, kterou mám nejraději. A tím kouskem není nic jiného než Custard. Tak se na něj pojďme podívat.

Nejprve popis výrobce: „Náš Custard není jen tak obyčejný Custard (pudink či krém, či žloutkový krém…). Ten můžete koupit skoro od každého výrobce, ten od nás je originální mix z vajíček, mléka a cukru. Je to velmi unikátní pudink, který nelze zreplikovat, a my jsme s ním naprosto spokojení.

Než se pustíme do samotné recenze, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

Pro začátek ještě uvedu rozdíl mezi custardem a pudinkem, který známe u nás, a ten je v základu v tom, že pudink je škrobový, zatím co custard je v podstatě žloutkový krém. Chuť bývá dosti podobná, ale právě chuť žloutků je to, co custard odlišuje.

Na rozdíl od jiných aromat od AEONu jsem u Custardu nevydržel čekat celých 30 dní, ale do tanku si ho začal lít už po asi dvou týdnech ležení a už se dal (proto také omluvte lahvičku na fotografii, etikety od AEONu jsou poněkud citlivé). Ale teď k samotné chuti.

Custard od AEONu je na rozdíl od jiných, které jsem za pár let vyzkoušel, o něco hutnější. V chuti je znát typická chuť žloutků, která u custardů nesmí chybět. Ta je zároveň doplněna chutí vanilky. Co v chuti zároveň cítím, je (občas až vtíravá) máslová chuť, která většinou u custardů přítomná není a která zde občas dodává dojem, že je v chuti přítomný i sušenkový základ, byť jej výrobce neuvádí. Ale sušenková chuť není vysloveně přítomná, jen je občas v chuti něco, co ji připomíná.

Palec nahoru rozhodně dávám za hutnost chuti, což mi vyhovuje a po čem většinou koukám, ale mám tu i jeden palec dolů. A ten je za sladkost. Custard od AEONu je i na můj vkus (ne vždy) poměrně sladký, což celý dojem z chuti trochu sráží a občas je ta sladkost v krku skoro až dráždivá.

Ale i přes tu sladkost je to z řady AEON kousek, který mě zatím nejvíce oslovil. Jen po napsání téhle recenze zvážím doředění, jelikož si myslím, že tahle chuť je v dané koncentraci až skoro zbytečně výrazná a hlavně sladká. I tak mě Custard celkem příjemně potěšil a to především svojí jednoduchostí.

AEON Journey Black Custard dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní, prodejce pak uvádí 3-15+ dní.

Za zaslání AEON Journey Black Custard děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.