AEON Journey Black – Berliner [Recenze]

Pokud sledujete dění na vaperských skupinách, určitě vám v poslední době neuniklo, že se na našem trhu objevila nová řada Shake & Vape aromat. Jedná se o aromata chorvatského výrobce AEON, které jako první na náš trh přinesl prodejce LAvape.cz. A právě ve spolupráci s LAvape.cz pro vás máme připravenou hromadu recenzí právě na aromata AEON. Představení samotného výrobce si necháme buď na samostatný článek, nebo bude uvedeno v záhlaví rubriky na našem webu. Nyní se ale pojďme podívat na první kousek z řady Journey Black od tohoto výrobce.

Popis výrobce zní následovně: „První mix, který byl vypuštěný v sérii Journey Black. Po několika měsících výzkumu a vývoje jsme konečně stvořili dokonalý donut s meruňkovým džemem a pocukrováním.

Než začneme, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

V chuti se velmi příjemně kombinuje chuť jemného meruňkového džemu, který není přeslazený a má svoji typickou avšak velmi jemnou nakyslost a na rozdíl od broskví nemá tak výraznou hořkost. Každopádně se jedná o věrnou chuť meruněk.

Tato meruňková chuť je doplněna chutí taktéž jemného a velmi dobrého donutového těsta. V chuti je znát i pocukrování, ale nejedná se o tu klasickou výraznou, někdy až olejovitou chuť donutu. Zároveň v chuti těsta není cítit to, co by některým mohlo zavánět „myšinou“, která je u většiny donutů znát. Není zde ani náznak skořice, který občas některé donuty mají, prostě je to příjemná chuť nepřeslazeného donutu, který není přesáklý olejem.

Celkově je chuť jemná, vše jde dobře dohromady, i když by celek jako takový mohl být o něco výraznější. Podání chutí se však liší build od buildu a zároveň podle atomizéru. Zatímco v tanku mi více prostupovala chuť meruněk, v kapáku více prostoupila chuť donutu.

Jemnost celé chuti však dělá z Berlineru skvělého kandidáta na celodenní vaping pro všechny, kteří mají rádi kombinaci dezertových chutí s ovocem. Rozhodně ale doporučuji nechat mix odležet uváděných 30 dní.

AEON Black Journey Berliner dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Black Journey Berliner děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.