Adam’s Vape True Tobacco Series – Plum Engine [Recenze]

Adam Pastyřík se svou značkou Adam’s Vape nasadil obdivuhodné tempo a po cca měsíci zde máme další, už třetí kousek z tabákové řady True Tobacco Series. Opět se jedná o kombinaci tabáku s ovocem, tentokrát se švestkou. A to už samo o sobě zní dost zajímavě. Tak pojďme kousek s názvem Plum Engine ochutnat.

Popis na webu výrobce je následující: “Vůně je pronikavě tabáková s jasně rozpoznatelnými švestkovými tóny. Na začátku chuti síla přírodního tabáku, pak kulatá a krásně zralá švestka, která ještě po vyfouknutí dlouho zůstane na patře.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí, zároveň nejsem úplně expert na tabáková aromata (ale už se do nich dostávám).

Už při míchání a prvním očuchání bylo jasné, že se opět jedná o tabákový macerát, což je ostatně premisa celé řady True Tobacco. Vůně je skutečně pronikavě tabáková a doplňuje ji nasládlá vůně. Říkal jsem si „tohle nejspíš bude pořádný tabák jen pro opravdové fanoušky tabákových chutí“, ale po prvním ochutnání jsem byl celkem překvapený. A to mile.

Jasným základem je zde tabákový macerát. Je to lehce navoněný tabáček s občasnou štiplavostí, ale ne natolik voňavý, abych si troufl ho přirovnat k orientálním tabákům. Ale překvapení se konalo už zde. Po vůni jsem se obával, že tabák bude silně dominantní, ale opak je pravdou.

Chuť tabáku je celkem příjemně „zabalena“ do chuti švestky. A zde přichází další „překvapení“: co očekávat od švestky? Mám čekat kyselejší švestku? Mám čekat spíše povidlovou chuť. Švestkových aromat je natrhu pomálu a každé je zcela jiné, takže ani zde jsem nevěděl, co čekat. Tady jsem se dočkal celkem jemné sladké švestky, která není kyselá, nepůsobí ani povidlovým dojmem a už vůbec nechutná uměle. Každopádně chuť tabákového macerátu doplňuje perfektně.

V některých potazích je tabák cítit o něco více, ale povětšinou ho cítím „zabalený“ v chuti švestky, což dělá z Plum Engine příjemnou neagresivní tabákovku. A na rozdíl od Cherry Wheels zde tolik necítím onu macerátovou nakyslost. Ne že by mi vadila, ale rozhodně se bez ní obejdu.

Takže podtrženo sečteno, Plum Engine je opět další povedený kousek z Adamovy dílny a troufnu si tipnout, že svou oblíbeností brzy předčí své starší brášky Cherry Wheels a Coconut Octane.

Adam’s Vape Plum Engine dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 10 dní.

Za zaslání Plum Engine do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.