Adam’s Vape True Tobacco Series – Coconut Octane [Recenze]

Před nedávnem jsme si představili první kousek z nové řady True Tobacco Series od Adama Pastyříka aka Adam’s Vape. V dnešní recenzi se podíváme na druhý kousek z této tabákové řady. Tentokrát se bude jednat o kombinaci tabáku a kokosu.

Popis na webu výrobce je následující: „Vůně je pronikavě tabáková, ale odlehčená kokosem. Na začátku potažení dominuje autentický tabák, který je podtržený čerstvou kokosovou dužinou. Při výdechu je chuť zakulacená a oslazená karamelem, který jí dodává jemně bourbonový ocásek.“

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí, zároveň nejsem úplně expert na tabáková aromata (ale už se do nich dostávám).

Jak již bylo zmíněno, prim zde bude hrát kombinace kokosu a tabáku. A přítomnost kokosu je znát už po otevření lahvičky, kdy na vás dýchne celkem příjemná vůně kokosu.

To, co jsem cítil při úplně prvním potahu, však nebyl kokos, ale karamel. K němu se dostaneme ale až později, protože po pár potazích se chuť a její uspořádání trochu změnilo.

Začněme tabákem. Opět se jedná o pro mě celkem příjemný, lehce aromatický tabák, ne však tolik aromatický/orientální, jako tomu bylo u Cherry Wheels. Zde se jedná o lehce kořenitý tabák, který však nenese ani náznak popelníkové pachuti.

Kokosu jsem v chuti očekával trochu více. Není tak prominentní, jak by vůně napovídala, ale to dohání svou věrností, která opravdu připomíná kokosou dužinu. Kokos zde chuť tabáku doplňuje, lehce „osvěžuje“ a dokresluje, při tom se ale spíše drží na pozadí.

A pak je zde již zmíněný karamel. Ten celou chuť uzavírá a příjemně dokresluje, a v uvozovkách pohladí při výdechu na jazyku a zanechá lehce sladký dojem.

Za mě, jakožto člověka, který tabáky uplně nevyznává, se jedná opět o další povedený kousek z dílny Adam’s Vape. V porovnání s Cherry Wheels je Coconut Octane čistší tabákovou chutí. Kokos by mohl být výraznější, ale i tak je chuť celkem příjemně vyladěná. A rovnou mi při psaní v hlavě vyběhlo, že by nemuselo být od věci udělat obdobnou variantu, ale více dezertovou. Ale uvidíme, co si na nás Adam připraví dalšího.

Adam’s Vape Coconut Octane dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 10 dní.

Za zaslání Cherry Wheels děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.