Adam’s Vape True Tobacco Series – Bourbon Oil [Recenze]

Po kousku ze základní řady přináší Adam Pastyřík alias Adam’s Vape další kousek z řady True Tobacco Series, tentokrát už s pořadovým číslem 4. Jako u předchozích kousků i zde platí, že základ je tvořený tabákovým macerátem. Pojďme se na něj podívat.

Popis na webu výrobce je následující: “Pronikavě tabákovou vůni doplňuje typická kořenitost americké whiskey s medovým koncem.” (celý Adamův popis najdete na jeho webu).

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Jak již bylo řečeno, základ tvoří opět tabákový macerát. S jeho zařazením tentokrát trochu tápu, jelikož bych neřekl, že se jedná ani o klasický americký, ale ani o voňavý orientální. Tenhle je tak někde mezi, blíže spíše k nějakému klasickému tabáku, ale s lehkou kořenitostí a ostrostí toho orientálního.

Chuť tabáku zde tentokrát není tolik doplněna o další složky, jako tomu bylo u předchozích kousků, zde je nimi spíše jen decentně dokreslena. Ty složky jsou dvě, podle lahvičky se jedná o chuť bourbonu a mandlí.

Něco připomínající bourbon či whisky v chuti cítit je, ale po chvíli se tato chuť spojuje s celkem nenápadnou chutí mandlí, což tabáku dodává nádech mandlového likéru, chvílemi až marcipánu.

Jako takový je Bourbon Oil na jednu stranu strohý, ale je tak akorát, prostě jak píše Adam (dámy určitě prominou): „Jako sklenička a doutník v pánském klubu.“.

Já osobně v chuti cítím ke konci lehký, skoro až popelníkový ocásek, ale s ohledem na to, co by měl Bourbon Oil představovat, je to naprosto přijatelné.

Bourbon Oil určitě nebude pro každého, právě protože se jedná o celkem hutnou tabákovku v téměř čisté podobě. Ale i tak se jedná o zajímavou příchuť a ti, kteří čekali až Adam přijde s pořádnou tabákovkou, se myslím právě dočkali.

Adam’s Vape Bourbon Oil dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 10 dní.

Za zaslání Bourbon Oil do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.