Adam’s Vape True Dessert Series – Vanilla Milkshake [Recenze]

Minulý rok přišel Adam’s Vape na trh s řadou True Tobacco Series, která byla založena na tabákových macerátech. Rok po této řadě přichází Adam s další obdobnou řadou, která nese název True Dessert Series. Z jejího názvu je tedy jasné, že se bude jednat o primárně dezertové příchutě, jejichž výsadou jsou přírodní výtažky. V řadě jsou v tuto chvíli připraveny 4 kousky a v dnešní recenzi se podíváme na první kousek z této řady, který obsahuje výtažek z vanilky.

Popis výrobce zní následovně: „Ve vůni jemné vanilkové mléko vás při potažení překvapí plnou chutí a zejména reálným podáním vanilky. Přidané sušenky tvoří tělo celé příchutě a spojují vše do jednoho lahodného celku.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Začnu rovnou tím, čím bych jindy končil: tahle příchuť je prostě pecka a jinou bych snad ve svém tanku ani nepotřeboval.

Název Milkshake v tomto případě po ochutnání může působit trochu klamavě. Nebo… Spíše než k milkshaku, jaký byste si mohli představit, tedy studený – skoro až zmrzlinový – si představte sklenici perfektně napěněného, lehce vlažného vanilkového mléka. A v případě vanilky se tady nebudeme bavit o žádné umělé vanilce či vanilinu, ale o její skutečné, chuťově jemné a decentní předloze, tedy o pravé vanilce, respektive vanilkovém extraktu (čerstvá vanilka je spíše štiplavá).

Prostě krásně „kulatá“ chuť, která vám naplní ústa, ale při tom nebudete mít pocit, že je jí moc, protože je krásně vyvážená a jemná. Zároveň se zde není potřeba bát typických neduhů mléčných příchutí, především kyselosti.

U dezertových příchutí běžně dělá podstatný rozdíl to, zda ji máte namíchanou s nikotinem či ne. Jinak tomu není ani u Vanilla Milkshake, který má (alespoň pro mě) dvě tváře. Jedna je bez nikotinu, kde chuť tvoří již výše popsaná chuť napěněného vanilkového mléka. Druhá tvář je ta s nikotinem, která se mi osobně zamlouvá trochu více.

Po namíchání s nikotinem mnohem více vystoupí velmi příjemná chuť sušenky, která zde trochu přebírá otěže, tedy více tvoří tu hlavní chuť a zároveň chuti dodává trochu hutnosti a chuť působí mnohem více „dospěle“. A to nikoliv tím, že by byla trochu říznější právě nikotinem, ale tím jak vystoupí právě chuť sušenky, která chuti přidá něco navíc.

Stejně jako u Apple Oatmeal, tak i u Vanilla Milkshake jsem si chuť mnohem více užil spíše na zajetém buildu. Na čerstvém převažuje chuť vanilkového mléka, po zajetí buildu mnohem více vystoupí chuť sušenky a vše do sebe mnohem více zapadne. Ale může to být čistě můj vjem a bude na každém, aby si našel pro svůj chuťový požitek tu zlatou střední cestu.

Vanilla Milkshake je opravdu povedená chuť a rozhodně adept na dosud nejlepší Adamovu dezertovou příchuť. Záměrně píšu „dosud“, jelikož víme, že Adam se dost často sám překonává a rozhodně to dělá dobře. Za mě se jedná nejen o nejlepší, ale zároveň nejdospělejší příchuť (příznivci tabákovek možná nebudou souhlasit), kterou Adam dosud vydal a ani k tomu nepotřebuje být vysloveně hutná nebo zbytečně sladká. Tohle je prostě luxus. Tohohle jsem se za celou dobu testování nepřevapoval a opět na tom ujíždím co se mi lahvička dostala do ruky.

Zároveň jsem rád, že se Adam pustil i do vanilkových chutí, které na trhu tak trochu vymizely. A kdo ví, třeba se od Adama v budoucnu dočkáme i nějakého luxusního vanilkového custardu. Takže asi zapomeňte na 22, myslím že je tu nový král.

Adam’s Vape True Dessert Series Vanilla Milkshake dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Vanilla Milkshake do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!