Adam’s Vape True Dessert Series – Strawberry Milkshake [Recenze]

Byť to na konci října mohlo vypadat, že řada True Dessert Series je kompletní, přichází Adam’s Vape s dalším přírůstkem do této řady. Kousek s pořadovým číslem 5 přináší chuť jahodového milkshaku. A stejně jako u ostatních příchutí z řady TDS, i zde se můžeme těšit na povedený přírodní extrakt True Vanilla. Někomu by tak mohlo přijít, že je Strawberry Milkshake nadstavbou k již oblíbenému Vanilla Milkshake, tak se pojďme podívat, jak na tom je.

Popis na stránkách výrobce zní následovně: „Ve vůni jemné vanilkové mléko vás při potažení překvapí plnou chutí a zejména reálným podáním vanilky. Zralé jahody dodávají chuti lehkou sladkost a typickou svěžest. Přidané sušenky tvoří tělo celé příchutě a spojují vše do jednoho lahodného celku.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Stejně jako u všech příchutí, ani u Strawberry Milkshake jsem nevydržel čekat uvedenou dobu odležení a tak do tanku putoval už den po namíchání. Už z prvních dojmů bylo jasné, že tohle bude opravdu povedený kousek, ale rozhodně potřebuje odležet, aby se rozvinul plný potenciál chuti. V prvních dnech totiž liquid působil trochu suchým dojmem (trochu jako suché víno), který bych si dovolil přiřknout chuti sušenek typu cookies, které čekaly na to, až se rozvine zbytek složek. Ale už to samo o sobě s chutí velmi povedených, lehce kyselých jahod, působilo velmi zajímavě.

Ale teď k chuti po odležení. Po uvedených sedmi dnech se konečně projevily všechny složky a dávají dohromady skutečně lahodný celek.

Základ tvoří velmi příjemně jemná chuť našlehaného, pocitově až téměř vlažného mléka (ve směs tak jako u Vanilla Milkshake), do jehož chuti promlouvá chuť jahod. Jahody jsou příjemně sladké, s lehkou typickou kyselostí a působí skutečně věrně, jako byste si do mléka namixovali čerstvé jahody.

Sladkost ale nelze přiřknout jen jahodě, ale i chuti vanilkového extraktu, který chuť jahod podtrhuje, zároveň doplňuje a zvýrazňuje mléčnou chuť a při tom nese na výdechu lehký kořeněný nádech pravé vanilky.

No a co se týče sušenky, ta po odležení už v chuti není téměř cítit a plní to, co Adam uvádí v popisu – tedy všechny chutě spojuje v celek.

Jak ohodnotit celou příchuť jako takovou? Jednoduše – je to pecka. Jahodové milkshaky mám rád, ale u většiny narážím na něco, co mi v chuti úplně nesedí. V případě Strawberry Milkshake od Adama jsem ale na nic takového nenarazil. Jahodová chuť je nevtíravá a dá se jet celý den, což se mě osobně u jahodových milkshaků dlouho nestalo. Tady nejen, že jsem neměl problém mít příchuť v tanku celý den, ale dokonce mi zachutnala tak, že jsem lil do tanku dál a dál. Až mi málem nezbylo pár mililitrů odleželé příchutě pro napsání recenze. Celkově chuť působí velmi dospěle a rozhodně to není žádná tuctovka, i když by to podle typu příchutě mohlo vypadat. Takže ač to běžně nedělám (a dělat nebudu), tohle je příchuť která si jednoznačně zaslouží 10/10.

Takže tady není nad čím váhat, Strawberry Milkshake doporučuji všemi deseti. Tohle se prostě povedlo a troufnu si říct, že tohle předčí většinu příchutí, které Adam dosud vydal. Adame, smekám. A já si jdu nalít posledních pár mililitrů, než se mi odleží další lahvička.

Adam’s Vape True Dessert Series Strawberry Milkshake dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Strawberry Milkshake do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.