Adam’s Vape True Dessert Series – Custard Pears [Recenze]

Minulý týden Adam’s Vape představili novou produktovou řadu True Dessert Series postavenou na přírodních extraktech. Dnes se na světlo světa podíval druhý kousek z této řady s názvem Custard Pears. V případě této příchutě se kromě výtažku z vanilky setkáme i s výtažkem ze skořice.

Adamův popis Custard Pears zní následovně: „Vůni jasně dominuje pečená hruška, teprve po ochutnání začnete rozpoznávat další chuťové komponenty. Krásná dezertovka s jemnou vanilkou a skořicí, které vhodně zakulacuje použití másla.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Základ celé chuti tvoří hruška, tady se není moc o čem bavit. Jedná se o věrnou, jemnou chuť hrušky, která připomíná hrušku z Apple Pear Tobacco. Je svěží, sladká, s typickou lehkou trpkostí a chuťově navozuje podzimní náladu.

To pravé chuťové porno přichází ale v tom, s čím je hruška v této příchuti skloubena.

První si řekněme skořici: ta totiž není taková, jakou si běžně představíte když se řekne skořicový liquid. Zapomeňte na říznou dřevitou skořici, byť velmi nepatrně je její dřevitost v některých potazích znát. V tomto případě je skořice jemná, není nijak prominentní a hrušce dodává lehce kořeněný nádech, ale je skutečně jemná a v chuti jako taková ne zcela rozeznatelná.

Podíl na jemnosti chuti skořice má nepochybně i vanilka. Vanilku na popisu uvádí Adam jako True Vanilla, tedy tu, kterou jsme již měli možnost ochutnat u Vanilla Milkshake, název však jasně používá slovo Custard. Tak jak tomu s tou vanilkou je? Vanilková chuť je zde příjemně krémová, vlastně taková, jakou byste u custardu čekali. Této krémovosti dle popisu Adam dosáhl použitím máslové složky.

Máslové chutě bývají trochu hutné, v některých případech až olejovité, jiným můžou působit trochu žlukle, každopádně máslo bývá jasně rozeznatelné. Tak tomu ale není v případě Custard Pears. Máslo možná v této chuti působí jako jakési pojidlo, zároveň hruškám dodává onen pečený nádech, rozhodně ale v chuti není cítit jako takové. Tedy alespoň já jej v chuti necítím tak, jako u jiných příchutí. Jednoduše řečeno – je prostě perfektně použito.

Osobně mě stejně jako Apple Pear Tobacco i Custard Pears velmi mile překvapilo. Chuť je krásně vyvážená, je tak akorát sladká, lehce hutná, nepřepálená skořicí (které jsem se při prvním zhlédnutí popisu trochu bál), ale především příjemně krémová. A líbí se mi v chuti i ona typická suchost/trpkost hrušky. Byť je základem hruška, příchuť bych zařadil spíše mezi dezertové (ostatně se jedná o True Dessert Series), na své si ale přijdou jistě i příznivci ovocných příchutí.

Prostě a jednoduše se to Adamovi opět povedlo a nezbývá než Custard Pears doporučit k vyzkoušení. Minimálně teď do podzimního období ta chuť perfektně zapadá.

Adam’s Vape True Dessert Series Custard Pears dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Custard Pears do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.