Adam’s Vape True Dessert Series – Blueberry Milkshake [Recenze]

I když mohla řada True Dessert Series od Adam’s Vape působit jako (výběrem) limitovaná řada příchutí, rozšiřuje ji Adam o další, v řadě už sedmý kousek. A není se čemu divit, celá řada je opravdu povedená a mezi vapery velmi rychle nabrala popularitu. Dnešní novinka se jmenuje Blueberry Milkshake a jak už název napovídá, kombinuje již osvědčený vanilkový základ s chutí borůvky. Tak pojďme ochutnávat.

Adamův popis zní následovně: „Ve vůni jemné vanilkové mléko vás při potažení překvapí plnou chutí a zejména reálným podáním vanilky. Kanadské [borůvky] doplní chuť typickou ovocností a lehkou kyselostí. Přidané sušenky tvoří tělo celé příchutě a spojují vše do jednoho lahodného celku.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Stejně jako Strawberry Milkshake, i Blueberry Milkshake působí dojmem kompaktní ucelené chuti. Jednotlivé složky nad sebe příliš nevystupují a tvoří povedený, chuťově plný celek. Adamova True Vanilla tvoří již známý a ověřený mléčný základ, do kterého je velmi příjemně zapojená chuť borůvky.

Borůvka je v tomto případě sladká, nepůsobí tolik ani jako čerstvá borůvka, jako spíše sladký borůvkový džem, i přes to je ale na pozadí chuti cítit lehký kyselkavý ocásek. Ten je převážně ovocný, někomu by ale mohl evokovat nakyslost mléčnou.

True Vanilla se jako taková projevuje ještě na ocásku, kde chuti dodává lehkou kořeněnou dochuť, který v kombinaci s borůvkou může působit skoro až lehce skořicově. Tuhle chuť vytahuje i použitá sušenka, každopádně je to zajímavá tečka za celou chutí.

Sušenka tu hraje v podstatě stejnou roli, jako u Vanilla Milkshake, kdy celé chuti dodává hutnost a funguje jako pojidlo celé chuti. Upřímně je ale na můj vkus Blueberry Milkshake možná až zbytečně hutnou (a to mám hutné dezertovky rád) a sladkou příchutí. Celý mix je povedený, o tom žádná, ale minimálně té sladkosti by mohlo být trochu méně. I přes to jsem během testování zvládnul vytáhnout celou lahvičku. Troufnu si ale Blueberry Milkshake označit za nejhutnější a nejsladší příchuť z celé řady.

Blueberry Milkshake mě ve finále neoslovil tolik, jako jeho jahodový protějšek, i tak se ale jedná o velmi povedenou příchuť, která (stejně jako ostatní kousky v řadě) působí dospěle a drží se nastavené laťky. Vanilkový základ už je osvědčený a použitá borůvka je povedená, bez nedostatků, kterými borůvková aromata povětšinou trpí. Pokud jste tedy fanoušky milkshaků, ale jahodám tolik neholdujete, Blueberry Milkshake si určitě zaslouží pozornost.

Adam’s Vape True Dessert Series Blueberry Milkshake dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Blueberry Milkshake do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.