Adam’s Vape – Shortbread [Recenze]

Adam’s Vape nás v poslední době zásobuje. Po ovocných a tabákových aromatech zde máme jeden čistě dezertový kousek. A je to kousek, který spadá do mého zájmového okruhu, takže jsem na něj opravdu zvědavý, hlavně protože jsem na něco podobného od Adama dlouho čekal. Recenzi jsem nevydal v den, kdy byl Shortbread vypušten na trh, abych dodržel doporučených 7 dní ležení.

Tentokrát vynechám delší popis, který najdete na webu Adam’s Vape, ale vezmu jen zkrácený popis, podle kterého se jedná o „Máslovou sušenku s pudinkovým krémem„.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Jak jsem již psal v úvodu, na nějakou čistě dezertovou příchuť jsem od Adama čekal dlouho a konečně jsem se dočkal. Zvědavý jsem byl už při míchání a už po otevření voněl Shortbread velmi slibně.

Popis chuti asi nebude nijak obsáhlý. Hned z počátku je cítit příjemná, lehce hutnější chuť máslové sušenky. Nečekejte zde něco jako máslové BeBe/keksy, ale opravdu trochu „mastnější“, křehkou máslovou sušenku, tedy skotský shortbread. V některých potazích pak chuť trochu navozuje dojem vánočního cukroví, což byl předpokládám i záměr.

Chuť sušenky je doplněna o lehký krémový vanilkový nádech v podobě vanilkového pudinku. Ten zde ale opravdu chuť pouze doplňuje, než že by byl výraznějším prvkem.

Celou chuť pak uzavírá lehký nádech vlašského ořechu s jeho typickou hořkostí, nebo jak píše Adam, zemitostí. Chuť ořechu se objevila až 5.-6. den uležení.

Shortbread je lehce hutnější příchuť, při tom ale není přeslazený. Rozhodně je vhodným kandidátem na celodenní vaping a s tím, jak chuť občas připomíná i cukroví, je zároveň dobrou volbou na nadcházející období. Za sebe musím říct, že se mi Adam trefil do noty, lahvička už je téměř prázdná. Poměrně jednoduchá, ale vyvážená dezertovka, ve které se nic netluče, není v ní třeba rozlišovat žádné kombinace. V mém případě se rozhodně zařadí mezi moje top příchutě a asi dodám jen jednu věc: Adame, tohle potřebuji ve větším balení!

Takže pokud ujíždíte na dezertových příchutích jako já, rozhodně neváhejte.

Adam’s Vape Shortbread dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Shortbread do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.