Adam’s Vape – Red Fruit [Recenze]

Zatímco letní limitka rychle mizí z regálů prodejců, Adam nezahálí a připravil si pro nás další letní kousek, tentokrát se však bude jednat o stálici v nabídce. A tentokrát se pustil do práce s vodním melounem a vznikl kousek s názvem Red Fruit.

Podle indikace na lahvičce v této příchuti najdeme následující : vodní meloun (4/4), červené jablko (3/4), malinu (2/4) a jahodu (2/4). Adamův kompletní popis příchuti najdete jako vždy na jeho webu.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Chuť Red Fruit je jasně melounová, kde má vodní meloun (chtě-nechtě) především žvýkačkový nádech. Díky kombinaci s dalším ovocem však nepůsobí tolik žvýkačkově, jako jiné melounové příchutě. Hlavní zásluhu na tom má především chuť červeného jablka, která meloun táhne více do chuti červeného ovoce, zároveň zjemňuje výraznou melounovou sladkost. Chuť jablka jako takového je příjemná a věrná, připomíná sladké červené jablko bez výraznějšího náznaku kyselosti.

Do chuti promlouvá i chuť malin, respektive jejich kombinace s jahodami. Tahle kombinace chuť ještě osvěžuje a dodává jí lehkou příjemnou nakyslost. A právě maliny dodávají chuti i lehký nápojový nádech, jelikož při některých potazích připomínají malinovku.

I přes to, že jablko zmírňuje sladkost celého mixu, jedná se o sladší příchuť, než jsme u Adama zvyklí a chvílemi tak na mě Red Fruit působil trochu zbytečně těžce. Kromě sladkosti ale jablko i trochu ubíjí svěžest, kterou by mohl mix mít, tu však na konci opět dotahují maliny.

Je znát, že si s mixem Adam dal práci, především pak s tím, aby se nejednalo o melounovou žvýkačku. To se mu z velké části povedlo, osobně je na můj vkus chuť pořád moc žvýkačková. Kdyby se mu toto povedlo eliminovat úplně a Red Fruit působil více svěže, nepochybně by byl adeptem na jeden z Adamových nejlepších ovocných mixů. Za mě osobně se však jedná spíše o průměr.

Adam’s Vape Red Fruit dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání Red Fruit do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.