Adam’s Vape – Peanut Butter Cheesecake [Recenze]

Hej hou, hej hou, nač chodit do války, je lepší doma sedět a vapovat buráky. Teda… burákové máslo. V dnešní recenzi se podíváme na čerstvou novinku od Adam’s Vape. Nese název Peanut Butter Cheesecake a jak již název napovídá, prim zde bude hrát arašídové máslo. Pojďme tedy Peanut Butter Cheesecake ochutnat.

Popis na webu Adam’s Vape zní následovně: Poctivá chuť arašídů se sušenkovým základem, bez zbytečných otázek.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Na oříškové příchutě jsem pes a málokdy se najde taková, která by mi chutnala, resp. kterou bych dokázal vapovat více než jednou za čas pár potahů na chuť. Byl jsem tedy zvědavý, s čím se Adam vytáhne.

Už od prvního potahu je jasná celkem příjemná chuť arašídů, která je krémová jako u arašídového másla, přičemž si zachovává typickou „zemitou“ hořkost buráků, avšak je sladší, než klasické arašídové máslo. Zároveň není zbytečně hutná, ale celkem příjemně nadýchaná. Krém je příjemně sladký, jako by do něj byl přimíchaný karamel.

Pokud čekáte, že v chuti bude cítit typický tvarohový cheesecake (jako např. známý New York Cheesecake), zde se ho nedočkáte. Z cheesecaku totiž tahle příchuť převzala jen samotný sušenkový korpus. Ten je zde velmi jemný a působí tak, jak byste očekávali, tedy jako podklad pro arašídový krém, takže ho nijak nepřebíjí, pouze ho doplňuje.

V chuti je cítit lehký nádech, kteří někteří přirovnávají k lehce připálenému cheesecakovému korpusu, já bych ho přirovnal spíše k chuti opražených arašídů.

Peanut Butter Cheesecake si nese jednu vlastnost, která je však subjektivní a nemusí ji vnímat všichni, ale je pro oříšková aromata typická a to že při některých potazích může lehce dráždit v krku. To však nijak neovlivňuje chuť.

Tenhle Adamův výtvor hodnotím velmi pozitivně. Chuť není nijak přehnaně hutná a je to asi první příchuť tohoto typu, které jsem se nepřevapoval už po několika potazích, ale dokážu ji mít v tanku i celý den, což se v mém případě stáva u málokteré příchutě. Ta krémovitost, kterou Peanut Butter Cheesecake má, a celkově vyváženost tohohle celku mi příjemně sedly. Nezbývá mi tedy než dodat, že se to Adamovi opět povedlo.

Adam’s Vape Peanut Butter Cheesecake dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Peanut Butter Cheesecake do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.