Adam’s Vape – Orange Twist [Recenze]

První z dvojice limitovaných letních příchutí pro rok 2022 jsme si již představili a dnes je čas se podívat na druhý kousek s názvem Orange Twist. Opět se můžeme těšit na zajímavou a především neobvyklou koktejlovou chuť.

Oficiální popis zní následovně: „V chuti dominuje jemná trpkost silného pomerančového likéru typu Cointreau a čerstvých mandarinek, kyselkavou chuť suchého prosecca harmonizuje sodovka. Chuťový profil je nevšední, pronikavý a poměrně intenzivní. Dejte si koktejl výrazné barvy podávaný s čerstvou mandarinkou a pomerančovou kůrou.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Kdo by náhodou neznal, Cointreau [kuantró] je starší alternativa k populárnímu Aperolu. Jedná se o hořký pomerančový likér, který má nižší obsah alkoholu než Aperol a je tak chuťově o něco lehčí.

Ale teď k Orange Twist. Hned od prvního potahu vám ústa naplní příjemná chuť citrusů, přesněji pomerančů a mandarinek doplněna velmi zajímavou kombinací hořkosti. Hořkost má v tomto případě rovnou několik vrstev.

Základ tvoří hořkost pomerančového likéru do které se prolíná hořkost pomerančové kúry a pod ní se klube lehká chuť prosecca. Do této kombinace se prolíná příjemná svěží chuť mandarinek, která není tak sladká jako u pomerančů a má typickou lehkou kyselost. Kapku kyselosti dodává i právě prosecco.

Chuť je i přes kombinaci několika hořkých složek příjemně jemná a osvěžující, podobně jako u Hawaii Twist i zde se objevuje lehký náznak šumivosti, která celek taktéž trochu zjemňuje. Obecně nejsem fanoušek toho, když v ústech zůstává nějaká dochuť, v tomto případě je však dochuť velmi příjemná.

V některých potazích mi chuť mandarinek opět trochu připomínala nápoj z prášku, ale nejde o nic, přes co bych se rychle nepřenesl. Stejně tak jsem se setkal i s tím, že mi kombinace hořkých chutí lehce přecházela do hořkosti zelených ořechů, ale ne tak výrazně jako tomu bývá u citronových příchutí.

I přes lehké subjektivní neduhy je Orange Twist poměrně věrným představitelem daného míchaného drinku a (už se asi opakuji) i jako příznivci dezertových příchutí mi zachutnal. Možná i pro to, že se nejedná vysloveně o ovocnou příchuť, ale především pro to, o jak neobvyklou kombinaci (ve vapingu) se jedná.

Když vezmu obě příchutě, tedy Hawaii a Orange Twist, jedná se o jasné favority pro letošní léto. A osobně si je dokážu představit rozdělené Hawaii Twist přes horký den, Orange Twist pak k večernímu relaxu.

Takže pokud jste ještě neobjednali a váháte, doporučuji alespoň jednu vyzkoušet (mým favoritem je Orange Twist), protože jakmile budou vyprodané, další příležitost už nebude.

Adam’s Vape Orange Twist dostanete v 120 ml lahvičce s unikátním číslem, která obsahuje 20 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání Orange Twist do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.