Adam’s Vape – Mango Smoothie [Recenze]

Téměř vše mangové miluji, nejvíce však čerstvé mango. Ve vapingu však nikdy nepatřilo mezi mé oblíbené příchutě, ať už to bylo kvůli tomu, že ovocné příchutě obecně nevyhledávám, nebo kvůli pár horším zkušenostem s mangovými příchutěmi. Proto jsem trochu znejistěl, když jsem se dozvěděl jakou novinku mám na cestě od Adama. Pojďme se tedy podívat na novinku s názvem Mango Smoothie.

Oficiální popis tentokrát vynecháme a pouze si řekneme, že se jedná o kombinaci manga, kiwi a jahodového džusu bez chladivé složky.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už od prvního potahu je jasné, že se jedná o mangovou příchuť. Mango v tomto případě však nepůsobí jako přímo to čerstvé surové, spíše odpovídá názvu, tedy připomíná mangové smoothie. Při tom však mangová chuť působí dostatečně věrná. Na rozdíl od jiných mangových příchutí není tak výrazná typická dřevitost.

Do chuti manga se lehce vtírá lehce nakyslá chuť kiwi, která však chuť manga nepřebíjí, pouze mu dodává onen nakyslý nádech a nepatrnou trpkost. Celou chuť pak doplňuje velmi jemná chuť jahodového džusu, která celek zjemňuje a osvěžuje. Chvílemi však kombinace kiwi a jahodového džusu dělá Mango Smoothie trochu mdlé.

V chuti se mi občas objevil lehce parfémový náznak, který nedokážu zcela jistě přiřknout kiwi ani jahodovému džusu, vsázel bych spíše na ty jahody. Je to ale celkem zanedbatelná věc.

Osobně jsem zjistil, že tomuto mixu vyhovuje spíše zajetý build, který dá vyniknout chuti manga, na čerstvém buildu se do popředí spíše tlačí kombinace kiwi a jahodového džusu, která (jak již bylo řečeno) působí trochu mdle. Nositelem sladkosti je v tomto případě právě mango, takže až zajetý build dá vyniknout i jeho sladkosti.

A jak to shrnout? Mango Smoothie za mě asi nebude patřit mezi nejlepší Adamovy ovocné příchutě, ale na jednu stranu je to jedna z mála ovocných a především pak mangových příchutí, které jsem v tanku dokázal mít celý den bez nutkání po nějakém čase vyměnit za jinou. Takže za to palec nahoru. Pozitivně hodnotím i to, že díky absenci dřevitosti nezůstává v puse delší dobu lehká, někdy až otravná pachuť manga.

Každopádně je to povedený mangový mix, který by neměl uniknout pozornosti fanoušků mangových a tropických příchutí. Ostatně poptávka po něm byla velká, tudíž se o jeho oblíbenost neobávám.

Adam’s Vape Mango Smoothie dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, jsou 3 dny.

Za zaslání Mango Smoothie do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.