Adam’s Vape – Lemon Tea [Recenze]

Po několika dezertových aromatech přichází Adam’s Vape s další novinkou, která není dezertová, ale zároveň bych ji nezařadil úplně mezi ovocné. Její název je Lemon Tea a jedná se o zelený čaj s citronem. Čajových aromat je celkem pomálu, pro mnohé je to ještě neobjevené zákoutí vapingu, ale to by se tímto kouskem mohlo změnit. Pojďme se na Lemon Tea podívat.

Ve zkratce se jedná o osvěžující zelený čaj s citronem a mátou.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Hned při prvním potahu vám ústa naplní příjemná chuť citronu, ne však toho čerstvého, je to spíše chuť citronového čaje, resp. citronu do poslední kapky vymačkaného do čerstvě uvařeného čaje. Je typicky a přijatelně nakyslá, s lehkou řízností limetky, ne však tak že by vám to zkřivilo úsměv, ale díky dalším složkám i příjemně nasládlá.

Pod citronovou chutí se velmi lehce probouzí chuť zeleného čaje s typickou „hořkostí“. Ta zde spíše ale doplňuje chuť citronu a dělá chuť čajovou.

Další složkou, která je v chuti cítit je máta. Zde se nemusíte bát, že by se jednalo o tu chladivou mátovou chuť. Zprvu mi připomínala peppermintovou žvýkačku, ale po pár dnech více zapadla do čajového konceptu a po pár dnech připomíná spíše mátový čaj – ten domácí z čerstvé máty.

V neposlední řadě v chuti vnímám i chuť medu. Ta je příjemná, věrná, celou chuť doslazuje a její dozvuky zůstávají i nějakou dobu v ústech.

Co mě na celé příchuti baví je fakt, že s každým potahem vyleze trochu jiná složka – někdy citron, někdy máta, někdy hořkost čaje (ta je ale povětšinou přítomna stále a drží tak onen čajový základ). Kombinace citronu, medu a máty v některých momentech připomíná citronové bonbony. Chuť je tak při některých potazích svěží, jindy zase příjemně „zahřeje“.

A mimochodem, i po doporučeném třídenním odležení se chuť stále vyvíjí – čtvrtý den např. chuť zjemnila a více vystoupila chuť zeleného čaje.

Pro mě asi nebude Lemon Tea tou topkou od Adama (tam se pořád drží Shortbread a Caramel Pudding), ale rozhodně je to něco neotřelého a hlavně chutná. Ale asi bych si na ni zvykl. Věřím, že pro mnohé se tenhle kousek stane onou topkou. A troufnu si říct, že tahle příchuť, byť má k dezertové příchuti teoreticky daleko, si najde své příznivce i v řadách vyznavačů dezertových příchutí.

Na závěr tedy nezbývá než říct, že se jedná o další povedený kousek od Adam’s Vape!

Adam’s Vape Lemon Tea dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, jsou 3 dny.

Za zaslání Lemon Tea do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.