Adam’s Vape – Hawaii Twist [Recenze]

Je to tady, začíná léto a s ním přichází i Adam’s Vape s letní limitovanou edicí. Tentokrát se bude jednat rovnou o dva kousky, oba v limitovaném počtu 1000 kusů (dohromady 2000) a těšit se můžeme na koktejlové příchutě. Opět mají v názvu „Twist“ my se v dnešní recenzi podíváme na první z nich a to Hawaii Twist.

Oficiální popis zní následovně: „Na očichání ucítíte pronikavou vůni ušlechtilých peckovin. Při potažení je zřetelná jasná chuť zralých bílých broskví, meruněk a ananasu, chuťový profil zakulacuje koktejlová třešeň.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Při prvním očichání je skutečně cítit broskev, která má trochu bonbonový nádech. Při ochutnání však přichází velmi příjemná chuť broskví a meruněk, která začíná dojmem čerstvého ovoce a postupně přechází do nápojového nádechu. Chvílemi sice trochu připomíná broskvový Tang, ale celkově si stále drží příjemný nádech čerstvého ovoce. Meruňky v chuti zcela odlišit nedokážu, chuť broskve je však zcela jasně cítit.

Pod chutí peckovin se pak klube velmi příjemná a věrná chuť ananasu s lehkou kyselostí. Lehká, ale příjemná kyselost v Hawaii Twist ale není jen ananasová, ale i příjemně typická broskvová.

Celou chuť pak uzavírá chuť koktejlové maraschino třešně, která je cítit především na výdechu a jak píše Adam, chuť „zakulacuje“. Pod touhle koktejlovou třešní si nepředstavujte sladkou třešeň, ale sladkou nakládanou třešeň. Pokud znáte např. chupito, víte o čem je řeč. Tahle třešeň je pak v chuti hlavním zdrojem sladkosti, která je ale decentní a jemná.

Hawaii Twist působí příjemným koktejlovým nádechem, je příjemně lehká a osvěžující. Hned po pár potazích jsem měl jasno, který koktejl mi připomíná – Bellini, tedy koktejl ze šumivého vína a broskví. Dokonce je v chuti (pravděpodobně díky ananasu) znát i lehký náznak šumivosti. Kombinace peckovin a ananasu zde funguje na výbornou, maraschino třešeň už je jen taková…třešnička na dortu. Nebo spíš na koktejlu. Na léto rozhodně dobrá volba.
Takže na nic nečekejte, protože počet je omezený, poptávka velká a další várka nebude. A zítra se podíváme na Orange Twist.

Adam’s Vape Hawaii Twist dostanete v 120 ml lahvičce s unikátním číslem 1-1000, která obsahuje 20 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, jsou 3 dny.

Za zaslání Hawaii Twist do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.