Adam’s Vape – Fizzy Lavender [Recenze]

Tak takovou příchuť jsme v redakci ještě asi neměli. O čem že je řeč? O novém kousku od Adam’s Vape s názvem Fizzy Lavender. A už z hlavní složky, tedy levandule, je jasné, že tahle příchuť určitě nebude pro každého. Pojďme se teď ale podívat, jak Adamova práce s levandulí dopadla.

Adamův popis příchutě najdete klasicky na jeho webu, my si tady posloužíme s výčtem složek z lahvičky. Jako hlavní složka je na lahvičce uvedena levandule, ta je doplněna o bezový květ, frizzante (tedy šumivé víno) a lehce dochucena ananasem.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Chuť levandule obecně není moc známá, protože se s levandulí setkáme spíše jako s vůní, proto ji bude trochu složitější popsat.

Co já osobně cítím jako hlavní chuť, je chuť bezového květu, která před uležením působila trochu uměle, ale po pěti dnech se krásně rozležela a chutná svěže. Pod ní je cítit chuť šumivého vína, která mi v kombinaci s bezovým květem připomíná Hugo, tedy nápoj z šumivého vína a sirupu z bezového květu.

Tyhle dvě chutě spolu ladí a tvoří skvělý základ. Mezi nimi si pak nachází cestu trochu nevšední, pro někoho možná lehce štiplavá, jinak ale bylinná chuť levandule. Ta se mísí především s chutí bezového květu a až po delším vapování ji začnete více vnímat.

A pak je tu ananas. Ten byl ještě před odležením znát, což dojem z chuti trochu kazilo, postupně ale ustoupil a chuť pouze lehce doslazuje, aniž by sladkostí přebil svěžest celého mixu.

Zprvu jsem byl k příchuti skeptický, zvlášť při prvotním umělém projevu bezového květu. Po odležení se však chutě krásně srovnaly a vytvořily skutečně neobvyklý mix, který se Adamovi povedl. Ve výsledku bych tak Fizzy Lavender přirovnal k nápoji Hugo dochucenému levandulí, která v něm vlastně nahrazuje mátu. Jak jsem však zmínil na začátku, tahle příchuť nebude pro každého, doporučil bych ji tedy těm, kteří rádi zkouší neobvyklé chutě, nebo koukají po chutích bylinných.

A jeden poznatek na konec – pokud častěji střídáte v tanku příchutě, počítejte s tím, že Fizzy Lavender budete cítit i po pár tancích jiného liquidu.

Adam’s Vape Fizzy Lavender dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání Fizzy Lavender do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.