Adam’s Vape – Cherry Wheels [Recenze]

Je to v podstatě chvilka, co se u nás v recenzi objevila novinka Blood Orange Slush a už se Adam hlásí s další. Jedná se o první kousek z nové tabákové řady True Tobacco Series a jeho název je Cherry Wheels. A jak už je asi všem jasné, jedná se o tabákovou příchuť s nádechem třešní. Pojďme se na Cherry Wheels tedy podívat blíže.

Popis na stránkách výrobce je následující: “Vůně je pronikavě tabáková, hutná a velmi autentická. Při prvním potažení naplní ústa chuť jemného tabáku, s lehkým třešňovým podtextem. Po vyfouknutí vynikne příjemně nasládlá vanilka. Tohle nejsou žádné navoněné parádičky. Pokoušel jsem se přijít s něčím, co tady chybělo. S opravdu autentickou chutí tabáku. Žádná sladidla, žádné zbytečnosti. Prostě plná chuť a vůně. A s výsledkem jsem fakt hodně spokojenej. 

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí, zároveň nejsem úplně expert na tabáková aromata.

I když nejsem fanouškem tabákových aromat, Cherry Wheels mě zaujaly už při prvních potazích. V chuti je cítit aromatický, ale při tom jemný tabák, který bych si dovolil zařadit někam mezi orientální tabáky. V chuti je při tom cítit lehká nakyslost, kterou považuji jako typickou pro tabákové maceráty. A ano, základ Cherry Wheels a i budoucích kousků z True Tobacco Series jsou a budou maceráty.

Po pár potazích v chuti začínám poznávat i třešeň, která celou chuť posouvá ve spojení se základem spíše k dýmkovému tabáku, což je to, co mám rád. Třešeň je jemná, dokresluje a celkově podtrhuje chuť tabáku, aniž by ho přebila.

Při výdechu je pak (byť ne zcela vždy) cítit příjemný násládlý tón, který se pohybuje někde mezi vanilkou a čokoládou. Tenhle tón dělá takovou příjemnou tečku za výdechem a skvěle uzavírá celou chuť.

Cherry Wheels mě tedy velmi mile překvapily a s čistým svědomím je můžu doporučit jak vyznavačům tabákových příchutí (byť by se mnou někdo možná nemusel souhlasit), tak i těm, kteří po tabákovém aromatu sáhnou jen občas.

Adame, palec nahoru, tohle je opět skvělá práce.

Adam’s Vape Cherry Wheels dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 10 dní.

Za zaslání Cherry Wheels děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.