Adam’s Vape – Caramel Tobacco [Recenze]

Zatímco v roce minulém jsme od Adama viděli jen dvě „tabákovky“, které svým způsobem nebyly ani tabákovky, je hned druhou letošní novinkou od Adam’s Vape tabákovka jak se patří. Její název je Caramel Tobacco a kombinuje chuť tabáku a slaného karamelu.

Jako je tomu u „Adamovek“ zvykem, ani tady si nevezmeme k ruce jeho detailní popis, ale jen popis zkrácený, podle kterého se jedná o „Tabák se slaným karamelem a ořechy.“

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Když jsem prvně viděl název téhle novinky, tak trochu jsem čekal, jestli to nebude typově chuť jako Hazelnut Tobacco – tedy chuť, která nese jen náznak tabáku, ale její kombinace dává dohromady trochu něco jiného. Z omylu mě hned vyvedlo rozepsání složek na lahvičce, kde je jako hlavní chuť uveden tabák, především mě pak vyvedlo hned první ochutnání.

Pevný základ u Caramel Tobacco tvoří jasná chuť klasického tabáku. Ten je lehce nasládlý sám o sobě, především je ale typicky dřevitý, bez kořenitosti orientálního tabáku či náznaku kyselosti. Prostě ona klasická chuť, jakou si asi většina vaperů představí, když se řekne „tabákovka“.

Chuť tabáku postupně začíná doplňovat řízná chuť slaného karamelu. Proč řízná? Zde si totiž nepředstavujte křupavý slaný karamel, jako byste hledali třeba v čokoládě, ale opravdu čistý slaný karamel s typickou řízností cukru i soli. Zhruba takový, jako najdete ve zmrzlině nebo karamelové polevě. Prostě surová chuť karamelu.

Při výdechu se pak ozývá chuť ořechů, která ale není hořká a v kombinaci s vanilkou chuť tabáku tak akorát doplňují, aniž by ji přebíjely.

Caramel Tobacco ale nebude příchutí zrovna vhodnou příchutí na DL. A není to tím, že by se jednalo o tabákovku, ale chuť karamelu je v DL poměrně ostrá, skoro až řezavá. V MTL mi ale celá chuť přišla trochu víc ucelenější, tlumenější a karamel nebyl tak výrazný, za to byla na výdechu trochu více výraznější chuť ořechů. Ale i v DL se po pár tancích chuť trochu „zklidnila“ a jednotlivé chutě se více spojily, na výdechu více vystoupily ořechy a chuť přešla do celkem příjemného celku. Při tom ale na výdechu zůstal na patře náznak slané chuti.

Celkově působí Caramel Tobacco (především v MTL) jako poměrně jednoduchá, při tom ale dospělá a celkem jiná příchuť. Nebude pravděpodobně pro každého a sáhnou po ní pravděpodobně jen vyznavači tabákovek. Je to ale přesně taková sladká tabákovka, která mi bude vyhovovat do mého občasného MTL.
Není to sice nic, z čeho bych se posadil na zadek, ale rozhodně mi sedí víc, než většina tabákovek, které jsem měl možnost ochutnat.

Nabízí se samozřejmě srovnání s jiným známým tabákem se slaným karamelem, ten jsem však neměl možnost ochutnat a tak toto srovnání nechám na jiných.

Adam’s Vape Caramel Tobacco dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Caramel Tobacco do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.