Adam’s Vape – Caramel Pudding [Recenze]

Je tady další pondělí což znamená další Adamovu novinku a je to kousek, na který jsem se já osobně těšil nejvíce. Název Caramel Pudding je asi více než výmluvný. A proč vyšel zrovna tenhle kousek až dnes a ne dříve? To se dozvíte v této recenzi.

Krátký popis (celý popis chuti opět najdete na Adamově webu) říká, že se jedná o “Smetanovou chuť karamelového zákusku“.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už při prvním ochutnání jsem věděl, že tohohle chci víc. Sice mi nějakou dobu trvalo přijít na to, co v chuti cítím, ale nemohl jsem se chuti nabažit.

Od prvního potahu je cítit příjemná, krémová karamelová chuť. Ta postupně přechází v chuť velmi dobrého karamelového pudinku. Karamel je v chuti cítit i samostatně a má dle mého lehce máslový nádech.

Hned jako další se v chuti začíná projevovat hutná sladká smetanová chuť. Nejedná se vysloveně o chuť smetany, ale spíše o chuť náplně, kterou bych přirovnal k náplni z toho božského mandlového dortu co mají v IKEA.

Na výdechu se pak opět vracíme k příjemné krémové chuti karamelu.

Chuť je o něco sladší, než na co jsme u Adama zvyklí, zároveň je i trochu hutnější, což mně osobně vyhovuje. Dalším faktorem, který dělá Caramel Pudding zajímavým a nedělá z něj jen obyčejný karamelový pudink je to, že v průběhu potahu se postupně s různou intenzitou objevují jednotlivé chuti, které ale zároveň tvoří naprosto delikátní celek. Což není u příchutí tohoto typu zcela obvyklé, protože se většinou slévají v jeden celek. Zde nejprve nastupuje chuť karamelového pudinku, následně smetanový krém ve finále pak příjemná krémová dochuť karamelu.

U Adama je rozhodně znát vzestupný trend, každá chuť je lepší a lepší a rozhodně se nejedná o žádné tuctovky.

Musel jsem se hodně krotit, aby mi v lahvičce zůstalo vůbec něco na napsání recenze. Za mě se jedná o nejlepší kousek, který Adam dosud vydal. Možná v tom hraje i fakt, že miluji dezertové a především pak custardové příchutě. Tenhle kousek se jednoznačně dostává na přední příčky mých oblíbených aromat, rozhodně ho budu volit i na celodenní vaping a tohohle (společně se Shortbread) prostě potřebuji větší množství.

A teď proč Caramel Pudding vyšel až teď. Už delší dobu jsme si s Adamem psali o tom, že bych rád v jeho nabídce viděl i nějakou custardovou příchuť. Adam se zmínil, že něco takového je někdy v budoucnu v plánu. Teď na podzim přišel s plánem kdy má jaká příchuť vyjít. A v té čtveřici příchutí, které jsem v poslední době recenzoval, figuroval i Caramel Pudding. Adam už věděl, na co se budu těšit nejvíce a pak mi v chatu utrousil jednu informaci: „Caramel Pudding měl jít ven jako první, ale nakonec jsem se rozhodl ho dát jako poslední. Kvůli tobě. Jednoduše proto, že jsem věděl, že se na něj těšíš, tak abych tě naštval“. Takže Adame, ano, povedlo se ti to, ale nakonec jsem se dočkal a musím říct, že to čekání stálo za to. Díky!

Adam’s Vape Caramel Pudding dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Caramel Pudding do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.