Adam’s Vape – Blueberry Acai Lemonade [Recenze]

Opět je tu Adamovo pondělí, tedy pondělí kdy vychází novinka od Adam’s Vape (a mě pomalu dochází nápady jak recenze na Adamovky uvádět). A po nedávném Apple Juice se řada Drinks, tedy řada nápojových příchutí, rozrůstá o kousek s názvem Blueberry Acai Lemonade.

Podle Adamova popisu v příchuti najdeme „zralé kanadské borůvky a pro acai typickou chuť lesních plodů, které při výdechu doplní sladké jahody a kyselý citron. Ocásek je chladivý, osvěžující a lehce nasládlý.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Základ chuti je celkem jasně borůvkový. A borůvky mají celkem slušnou a poměrně věrnou chuť – zapomeňte tak na chuť borůvkového džemu nebo na zelené listí borůvčí, jako tomu u některých příchutí bývá. Chuť borůvek se pak mísí s chutí acai, která mi přijde trochu trpčí, ale chuti borůvek dodává na věrnosti, zároveň je ale posouvá spíše k mixu lesního ovoce. Což ale není na škodu.

Až po pár tancích, kdy se chuť zajela, jsem si všiml jedné vlastnosti chuti acai. Acai jakožto bobule totiž nesou i čokoládový nádech. V tomto případě se nejedná o vysloveně čokoládový nádech, ale o sladší, jemný a skoro až krémový nádech, který je znát především na patře. V chuti se ale objevuje opravdu až po tom co vatou projde několik mililitrů.

Chuť na výdechu doplňuje jemná chuť jahod, která není vysloveně prominentní, ale chuti dodává trochu šťavnatosti a snaží se chuť zjemnit. A pak je tu citron. Jeho kyselost se nese téměř celou chutí a kromě kyselosti je na výdechu znát i trochu typické citronové trpkosti. Na můj vkus je té kyselosti trochu moc, k tomu se dostanu za chvíli.

No a v neposlední řadě je potřeba zmínit chladivou složku. Ta je do celé chuti zakomponovaná celkem slušně, nic nepřehlušuje, jen občas v krku trochu kopne. V kombinaci s citronem pak chvílemi dodává chuti nepatrný náznak máty.

Chuťový profil celé chuti je zajímavý, líbí se mi, že borůvka je jasně rozeznatelná a celkem věrná a v kombinaci s acai tvoří povedený celek. Nápojový nádech chuti dodávají především jahody s citronem. Avšak jedno „ale“ tu mám. Celá chuť je na můj vkus možná až zbytečně řízná. Částečně možná sladkostí, částečně kyselostí… Sice je cítit, že se jahody tuhle říznost snaží zkrotit, ale úplně to nestačí. Ona říznost se ale naštěstí nenese celou chutí. Jakmile se chuť zajede, tak se celkem slušně srovná, ale jakmile tank na chvíli odložíte, následující potahy opět budou o něco říznější, než by se mi osobně líbilo. I přes to všechno jsem dokázal mít příchuť v tanku celý den.

A ještě taková malá poznámka: nevím proč, ale prvních pár dní po namíchání mi Blueberry Acai Lemonade trochu připomínala pesto😅. Trochu divný vjem, možná se mi chuť smísila s něčím jiným, ale za mě určitě potřebuje chuť pár dní odležet, aby se dostala tam, kam má. A kdoví, třeba se třeba po delším ležení zbaví i oné říznosti.

Adam’s Vape Blueberry Acai Lemonade dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, jsou 3 dny.

Za zaslání Blueberry Acai Lemonade do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.