Adam’s Vape – Banana Creamy Nuts [Recenze]

Banánových aromat je pomálu a těch skutečně dobrých je ještě méně. A na tohle téměř neobsazené teritorium se nyní pouští i Adam’s Vape s jejich čerstvou novinkou. Její název je Banana Creamy Nuts a jak již samotný název napovídá, setkat bychom se v ní měli s banány, oříšky a karamelem. Pojďme se tedy podívat, jak si Adam poradil s chutí, se kterou jsme se v jeho portfoliu ještě nesetkali.

Popis Banana Creamy Nuts zní následovně: „Dobře známá chuť banánů, ale v kombinaci se sladkým, tekutým karamelem a k tomu posypka ze sekaných mandlí a lískáčů.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Osobně jsem byl na Banana Creamy Nuts velmi zvědavý. Opravdu dobré aroma banánů jsem měl před lety jenom jedno a tím bylo základní aroma od Flavormonks. Většinou jinak banánová aromata připomínají spíše lehce umělé pěnové banánky v čokoládě nebo banánové mléko (které banány potkalo tak možná v nákupním košíku). Proto jsem byl zvědav, jestli Adam tuhle překážku překonal.

Hned po nalití do tanku jsem přemýšlel, jestli se banány někde nezapomněly. Prvotní chuť totiž tvořila směs oříšků, především z nich pak vystupoval lískový oříšek se svou typickou suchostí a hořkostí. Do chuti ořechů promlouval lehce karamel, který oříšky doslazoval. Bylo znát, že se pod ořechy lehce probouzí banán, ale z něj byla cítit spíše jeho sladkost. První potahy tak chuť připomínala ořechový chlebíček u kterého byste do těsta přidali banán na chuť.

Po několika mililitrech se chuť ale diametrálně změnila a na scénu konečně přichází banán! Neřekl bych, že se vysloveně jedná o čerstvý banán, protože chuť je velmi příjemně krémová. Při tom ale netrpí na výše zmíněné neduhy, nepůsobí tedy uměle. Banán je v tomto případě příjemně sladký, ale jak jsem psal, spíše bych jeho chuť přirovnal ke krásně vyšlehanému banánovému krému. Při tom ale chuť neztrácí svůj ovocný nádech.

V chuti trochu ustoupila chuť ořechů, dostatečně natolik, aby dala vyniknout krémové chuti banánu, ale zase ne natolik, aby ořechová chuť zanikla. Z ořechů chuťově vnímám spíše obecně ořechovou chuť a chuť lískového ořechu. Mandli jako takovou se mi v chuti nepodařilo odlišit, ale předpokládám, že zde působí pouze na zjemnění výrazné chuti lískových ořechů. V některých potazích ořechová chuť lehce vystoupí nad chuť banánu, ale už ne tak výrazně jako hned po zalití.

Stejně jako ořechy, ustoupil v chuti i karamel. Zcela nevymizel, ale spíše dobře doplňuje chuť banánového krému a svým způsobem funguje jako takové pojidlo banánu a ořechů.

Chuť Banana Creamy Nuts je celkově velmi příjemně sytá a naplní vám ústa, při tom ale není zbytečně přeslazená ani zbytečně hutná a dá se tak jet celý den. Jen je potřeba počítat s tím, že chvíli trvá, než se v tanku „zajede“ a dovolí vystoupit chuti banánů.

Za mě je tak Banana Creamy Nuts dalším povedeným kouskem z dílny Adam’s Vape a kvalitním doplněním jisté „mezery“ na trhu, ale i v portfoliu výrobce.

Adam’s Vape Banana Creamy Nuts dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Banana Creamy Nuts do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.