Adam’s Vape – Apple Pear Tobacco

Je tu další týden a s ním další novinka od Adama. Ono to sice vypadá, že to do nás Adam sype, ale zatímco jiní výrobci vydají několik aromat najednou, Adam je vypouští po jednom. Každopádně dnes se podíváme na další novinku ze základní řady. Její název je Apple Pear Tobacco, tedy tabák s jablkem a hruškou. A už předem řeknu, že se Adamovi povedlo nacpat podzim do lahvičky.

Adamův obsáhlý popis příchutě opět vynechám (ostatně ho najdete na jeho webu), pro účely recenze nám bude stačit jeho krátká verze, podle které se jedná o „Šťavnatá jablka v karamelu s tabákem„.

Klasická vsuvka: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Hned při prvním potahu je v chuti cítit kombinace tabáku a ovoce. Tabák je v tomto případě spíše klasický americký tabák, s lehkou dřevitostí. A i s přihlédnutím k tomu, že se jedná o základní řadu, si nemyslím, že se jedná o macerát. Prostě klasická tabáková chuť známá asi každému vaperovi.

Co se týče ovoce, jedná se o příjemně vyváženou kombinaci jablek a hrušek. Nikoliv nějakých přehnaně sladkých nebo kyselých, ale těch podzimních. A tahle chuť je poměrně věrná a v kombinaci s tabákem nepůsobí parfémově ani bonbónově, což se u takovýchto příchutí občas stává.

Při dalších potazích se pak začíná projevovat sladká, téměř až krémová chuť karamelu, respektive karamelek. Byť má chvílemi náznaky připáleného karamelu, tak celou chuť příjemně podtrhuje a zároveň lehce zjemňuje.

Ještě než jsem se pustil do ochutnávání, byl jsem trochu skeptický, především pak k chuti jablek a hrušek. Ale tady to všechno hezky zapadá do sebe a je v chuti znát, že si s tím Adam vyhrál a výsledek je povedený.

A kdo mě zná tak ví, že tabákovky ani ovocné příchutě zrovna dvakrát nemusím, resp. že to není něco, co bych si dal na celodenní vaping. Tady se sešla kombinace obojího a k mému vlastnímu překvapení jsem Apple Pear Tobacco zvládl tahat celý den. A když nad tím tak přemýšlím, jsem skoro zvědavý co by se stalo, kdyby se Adam pustil do mojí vapingové „Nemesis“ – čokolády.

Každopádně v Apple Pear Tobacco se Adamovi, s nadsázkou řečeno, povedlo nacpat chuť podzimu do lahvičky. Jak píše Adam na svých stránkách, tak to celé dohromady nějak dává smysl a mně nezbývá než souhlasit.

Adam’s Vape Apple Pear Tobacco dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání Apple Pear Tobacco do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.