Adam’s Vape – Apple Oatmeal [Recenze]

Z dezertových příchutí už jsme v recenzích měli vše možné, ale tohle ještě ne. Po Fizzy Lavender se v Adam’s Vape rozhodli vytvořit další (Adamovo slovy) lehce kontroverzní příchuť. Ostatně různých reakcí se dočkal už teaser na novou příchuť. Příchuť už je tady a jmenuje se Apple Oatmeal, tedy jablečná ovesná kaše. Pojďme se tedy podívat na to, jak se tahle typicky snídaňová chuť Adamovi povedla.

Podle lahvičky v chuti najdeme jablko, ovesnou kaši, její chuť pak doplňuje sušenka, sněhová pusinka a vanilka.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Základ chuti tvoří velmi příjemná, krémová a lehce mléčná chuť ovesné kaše, do které je lehce přimíchaná decentní chuť vanilky. Vanilka zde pouze dochucuje a podtrhuje mléčnou chuť kaše, nečekejte však že by z chuti dělala vanilkový liquid. Je jí opravdu jen decentně.

Byť to někomu nemusí vyhovovat, jsem rád, že je v chuti opravdu cítit typická chuť ovesných vloček. Sice velmi decentně a převažuje spíše mléčná chuť, ale je. Apple Oatmeal to tak odlišuje od jiných jablečných dezertových příchutí a tvoří tak trochu unikátní, ale při tom všem známou chuť.

A teď k jablku. V chuti je cítit velmi povedené červené jablko. Je v chuti lehce šťavnaté, přiměřeně sladké s lehkým, ale příjemným náznakem kyselosti.
Jablko se mísí jak s chutí kaše, tak ale dokáže vystupovat samostatně, jako když si ho nakrájíte na vrch misky.

Celou chuť pak velmi příjemně doplňuje a doslazuje sněhová pusinka, která se v mixu sice trochu skrývá, ale nepochybně ji v chuti po chvíli najdete.

Někdo by v takovéto kombinaci mohl očekávat a trochu se bát skořice. Pokud nejste fanoušky skořice, můžete zůstat v klidu, protože v této kombinaci ji nenajdete.

Hned po namíchání byla v Apple Oatmeal cítit především mléčná chuť ovesné kaše a jablko ji spíše doplňovalo, postupně se ale jablko prodralo více na povrch. Zhruba po dvou týdnech od namíchání jsem v chuti cítil převážně jen jablko a tak trochu dal mléčné chuti kaše pá pá, ale po dalších pár dnech se chuť (nebo to možná byly moje chuťové pohárky) srovnala a vše do sebe skvěle zapadlo.

V případě, že si dáte Apple Oatmeal na čerstvý build, počítejte s tím, že v chuti ucítíte především jablko, které ze začátku působí trochu více sladce a kysele a mohlo by trochu škrábat. Jakmile se ale build zajede, chuťový profil se srovná a dovolí zase více vyniknout ovesné kaši. Stejně tak jablko vynikne na vyšších výkonech, proto doporučuji na výkonu trochu ubrat a dočkáte se skvělé vyvážené chuti ovesné kaše s jablkem.

A jak Apple Oatmeal zhodnotit celkově? Nejjednodušší bude asi říct, že se to Adamovi opět povedlo. Ostatně příchuť měla úspěch i při ochutnávce na srazu Born To Vape, který proběhl právě před vydáním této příchutě.

Takže i pokud se vám název nezdá a věcem jako ovesná kaše neholdujete, dejte Apple Oatmeal šanci. Věřím, že bude mít mezi vapery úspěch a to nejen během podzimního období.

Adam’s Vape Apple Oatmeal dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Apple Oatmeal do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.