Adam’s Vape – 23 [Recenze]

Stejně jako v roce minulém, i letos zahájil Adam’s Vape rok novou tajemnou příchutí. Její název je opět dle roku – tedy 23 a oficiální popis chuti opět k dispozici není. Bude tak opět na každém, aby si chuť zaškatulkoval podle sebe a našel si v ní to svoje. Známá je tentokrát díky složení jedna složka.

O originální design na lahvičce „Třiadvacítky“ se postarala slovenská tatérka Breberka, jejíž práci můžete najít na jejím Instagramu @breberka.tattoo.

Jak jsem již zmínil, popis příchutě k dispozici stejně jako u 22 není, složení však napovídá, že v chuti najdeme citronový extrakt. Příchuť 23 tak svým způsobem navazuje na True Dessert Series. A to nejen použitím pravého extraktu, ale i tím, že celá příchuť působí dezertově. Ale o tom až na dalších řádcích.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už na první očichání je citron v chuti cítit a je i hlavní složkou, která je v chuti cítit. Jeho chuť je tak trochu na pomezí citronové šťávy a citronových bonbonů. Je cítit jeho kyselost, která je však lehká a spíše jen utvrzuje, že se jedná o citron, pusu vám ale nezkřiví. Stejně tak je cítit i lehká typická hořkost, která chvílemi připomíná až citronové pecky.

Celá tahle chuť citronu je „zakomponovaná“ do velmi lehké dezertové chutě. V některých potazích chuť lehce připomíná cheesecake (bez korpusu), jindy zase velmi jemné piškotové těsto, ale při tom s lehkým nádechem hutnější krémovosti. Kdybych tak měl určit, co má 23 být, řekl bych že je to něco mezi citronovou babetou a citronovým cheesecakem, obojí s pořádnou dávkou citronové šťávy.

Třiadvacítka je poměrně lehká nepřeslazená příchuť. Její lehkost je na jednu stranu její výhodou, na stranu druhou mi však chvílemi přišla chuť trochu mdlá. S citronovými příchutěmi, jak známo, nejsem úplně kamarád a i tady jsem chvílemi narážel na to, že mi citronová chuť chvílemi nesla ocásek připomínající zelenou slupku vlašských ořechů.

Celá příchuť lépe vyniká na zajetém buildu, kde má více možnost prostoupit dezertová složka. Na čerstvém buildu je cítit téměř jen citronová šťáva, pod kterou sice je znát náznak dezertové složky, ta se však ale marně snaží trochu vystoupit. Na nezajetém buildu je tak výrazněji cítit kyselost, zároveň chuť působí více sladce, než právě na zajetém buildu. S tím, jak se build zajede, tak se chuť postupně srovná a více vystoupí dezertová složka

23 je tak za mě někde na pomezí ovocné (ale věrné) a dezertové chuti. Nebudu tvrdit, že je pro mě Třiadvacítka zklamáním, ale osobně mi ta chuť moc nesedla. Od Adama jsem zvyklý na trochu vyváženější mixy a hlavně trochu výraznější chuť. Té jsem se ale u 23 nedočkal. Ano, citronová chuť je výrazná, ale není to ono. Něco mi v té chuti chybí. Neodkážu říct co, ale prostě 23 ode mě bohužel dobré hodnocení dostat nemůže.
Ale možná taky nejsem cílová skupina, možná je to mým ne zrovna nejlepším vztahem k citronovým příchutím,… Každopádně co jsem zaznamenal, ohlasy lidí jsou vesměs pozitivní. Takže skutečně bude záležet (možná víc než kdy jindy) na každém zvlášť, jak a jestli mu bude Třiadvacítka chutnat.

Adam’s Vape 23 dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání 23 do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.