2 roky VapeMagazínu [Blog]

Vapemagazín.cz slaví 2 roky a úkol k tomu něco napsat spadl nějakým zázrakem na mě. Ještě tak 2 hodiny zpátky jsem neměl absolutně tušení, co k tomu napíšu, když najednou mi kluci z redakce napsali, jestli bych nemohl popsat, co si za ty 2 roky s nimi v redakci o tom všem myslím.

Začneme hezky od začátku, tedy konec letních prázdnin 2 roky zpátky. Sedím si u počítače a připravuju si nějaký věci do školy a podobně, když najednou mi napsal Michal Císařovský.

Po chvíli vysvětlování, co bych měl dělat, jsem si usmyslel, že hodinku nebo 2 týdně tomu určitě obětovat můžu, protože se jedná o něco, co se tolik nevidí, a to je psaná recenze nebo novinky a v podstatě všechno okolo vapingu. Plus pro někoho tak asociálního jako já to znamenalo, že se budu mít s kým bavit.

Ze začátku jsem neměl moc velká očekávání, v podstatě stejná jako ostatní kluci z redakce. Pokud nám výrobci nebudou posílat věci sami a dovolí nám to výplaty, tak si sem tam něco na to zrecenzování ze všech těch novinek koupíme. Tohle nakonec padlo na Michala, který do toho všeho vložil nemalé peníze a nehodlal poslouchat, že mu to proplatíme, když mu ty věci prošly rukama akorát zabalený.

Sem tam se nám opravdu podařilo přemluvit i nějakého toho výrobce, aby nám něco posílal jako materiál do recenzí. Z toho všeho nám bohužel vydrželi akorát Steam Crave, TI Juice a Wotofo, kteří zatím s námi drží od prvního emailu.

Samozřejmě se nám podařilo dostat do kontaktu i s některými prodejci u nás, což nám taky značně ulehčilo práci a dovolilo poznat další bezvadný lidi. Bohužel ten styl, jakým jsme psali recenze, tedy děkujeme tomu a tomu za věc do recenze, ale nelíbí se mi tohle, tohle a tohle a všechno není perfektní, se asi některým z nich nelíbil, a tak s námi spolupráci ukončili. U některých to zase bylo, že jsme nakonec nestíhali.

Což mě přivádí k další věci. Určitě se to neobešlo bez povšimnutí, že jsme si párkrát za ty 2 roky udělali pauzu. Bohužel, co si pamatuju, tak to ani jednou nebylo dobrovolně, ale proto, že prostě byl výpadek věcí do recenzí, a nebo se nám prostě nedařilo udělat si čas na věci, co už k recenzi máme. Nebo k tomu vedl nějaký jiný důvod, ono se vždycky něco najde.

Všechno to ale není jen o recenzích. S klukama jsme si i něco málo prožili. Ať už se jedná třeba o obě akce na pomoc dětem s autismem nebo poruchami autistického spektra Vape4Dream, ať už třeba nálet na Liberec na akci pořádanou místními vapeshopy nebo akce v Catch’a’Baně v Českých Budějovicích, všechno to byly akce, které ukázaly, že jsme jedna velká parta lidí, které nespojuje jen vaping. Že nemusíme furt řešit materiály na spirálky, jaký mod nebo atomizér zrovna koupit, ale prostě si jen sednout, pobavit se, sem tam vybrat na dobou věc, a ještě se u toho hezky zasmát.

Chápu, že některým může tenhle písmenkový průjem přijít zbytečný. A dobrý 2 roky zpátky bych s Vámi i souhlasil. Ale potom, co jsem u toho všeho v podstatě byl, tak si myslím, že za zmínku to určitě stojí.

A některé tyhle věci se od té doby nezměnily. Jediné, co se asi změnilo, je náš přístup k tomu všemu. Furt si hodláme držet to, že když už teda něco píšeme, tak to píšeme tak, jak to je. Samozřejmě něco někomu sedí víc a podobně, tohle je jasný. Ale po spoustě přemlouvání posouváme Vapemagazín.cz dalším směrem.

Udělali jsme si Discord, kde se můžeme v klidu se všemi bavit všemi různými formami. Založili jsme si Patreon, protože dávat za x tisíc z našeho, teda Michalovo, se nám fakt nechce. Když výrobci a ani prodejci s námi nespolupracují tak, jak by se nám líbilo, tak si musíme pomoct jinak. A pokud se rozhodnete, že nám k tomu taky budete chtít pomoct, může se stát, že tu budeme mít minimálně další 2 roky něčeho, co u nás jen tak nikdo, teda v podstatě nikdo, nedělá.