PJ Empire Cotton Queen [Recenze]

Ve Vape centru se mi povedlo vyžebrat Cotton Queen (Premium Selection Cotton) od PJ Empire do mého testování. Touto cestou se chci Vape Centru i omluvit, že na recenzi museli čekat tak dlouho. Jenže otestovat dneska premiovou vatu pro vapery tak, aby člověk opravdu našel její mantinely, není vůbec jednoduché.
Ale dost okecávání, testování je konečně u konce. Víc z ní asi stejně nedostanu. 

Testováno na široké škále buildů, hlavně twistů a vícenásobných coilů, ve všech Aromamizerech, tedy RDA V2, Glass, Hex, RDTA V1, V2, Supreme V1, V2, Plus a v neposlední řadě i Titan. Z atomizerů jiných značek se zúčastnil Petri tank, Vapor Giant V4 a BFDFT CCH atomizer z kitu Hammer of God.
Jako vždy šlo u testování o to dostat co nejvíce dry hitů a tím odhalit limity, která tato vata má. Ano, u testování se zaměřuji hlavně na možné zápory, které dokážu odhalit.

A teď už k výsledkům, ke kterým jsem se dopracoval. A začneme klady, u kterých se asi budu opakovat, protože jsou podobné u všech prémiových vat od uvedení Cotton Bacon na trh.
Vata Cotton Queen velmi dobře saje a dokáže do sebe nasát velmi slušné, až výtečné, množství liquidu. V chuti se prakticky neprojevuje kromě jednoho momentu, ale ten patří k záporům, takže až později. Velmi dobře se s ní pracuje a ani nepotřebuje víc než běžnou hygienu, takže není potřeba se obávat podobného efektu jaký má Cotton Bacon, tedy že by do sebe okamžitě natáhla veškerý fujtajbl, který se kolem ní jen mihne. Oproti Kendo cotton ji není potřeba učit sát. Umí to sama. A to dokonce tak, že u tanku po otevření juice flow natáhne liquid až do spirálky do půl minuty. Kdo ví, jaké radiátory dokážu postavit, když mám k dispozici kotelnu, kde se můžu rozmáchnout, tak ví, že ten časový údaj je opravdu úctyhodný. Nepřekročila jej ani u quad coil v obrovské kotelně Aromamizeru Titan, a že dotáhnout liquid do horního páru spirálek v tak krátkém čase fakt není pro většinu vat jednoduché.
Při dlouhodobějším testování jsem u téhle vaty přišel na jednu zvláštnost, a to tu, že i když máte na spirálkách už nápek hodnoty černého uhlí z Donbasu, tak vata je stále čistá. Teda pokud nejedete v zabarvených liquidech. Tam pak má pouze barvu liquidu. Prostě se za běžných okolností nenapéká. Za mě tím má bod navíc k plusu.

A teď k záporům. A fakt jich není moc a jen v jednom případě se s ním setkáte v běžném provozu. Ostatní jsou pouze záležitostí toho, když se budete snažit co to jde, abyste se dopracovali k DH nebo jinému problému.
Takže začneme s tím, co se vám může stát. A za mě jde o celkem nepříjemnou vlastnost. Během té doby, co jsem se propůjčil k testování vat, jsem si zvykl, že většina vat, když se vám ji povede jen lehce přismahnout tak, že se začne projevovat v chuti, a ještě nedošlo k DH, stačí jen pár potahů a ta nepříjemná pachuť připálené vaty sama odezní. Ne tak u táhle bavlněné královničky. Tohle je fakt nafrněná potvora, která když ji trochu vezmete hákem, tak už s ní není řeč a nenechá vás zapomenout, že takhle se k ní chovat fakt nebudete. Tu pachuť nedokázala přebít ani po těch téměř 20 ml, co má Titan, a to ani tak výraznou příchutí, jakou je Cookie Da Bomb od PJ Empire. Prostě, když se k ní chcete chovat drsně, bude se drsně chovat ona k vám. Pokud si ji přismahnete, tak ji budete muset vyměnit. Nebo si s každým potahem připomenout, že to nebyl dobrý nápad.
Ostatní zápory jsou už jen klasické věci, když začnete dělat fakt kraviny a zkoušet, kam až můžete dojít. Tedy, když chcete přecpat spirálku – fakt to nedělejte   – tak se nejspíš přetrhne, Když chcete ucpat Juice flow, tak se vám to nejspíš povede – ale fakt se musíte snažit – a když si na její vyčesávání vezmete trimovací hřeben, tak vám z ní ve spirálce moc nezůstane. Jinak se i v extrémech chová velmi korektně, a na to jaká je to dámička, vydrží celkem dost.

Tak si to shrneme. Cotton Queen od PJ Empire je opravdu prémiovou vatou pro vapery, se kterou neuděláte chybu. Sice je to trochu netýkavka, ale co by člověk čekal od královničky. Velmi kladně hodnotím obal, ve kterém se prodává. Díky té lahvičce se vám fakt nestane, že by došlo k jejímu vypadnutí, nebo aby se vám do paklíku podívala nějaká myška nebo jiné větší chlupaté stvoření. Dokonce přežije i lehký atak od psích zubů. Sice ne bez poškození, ale dovnitř se ti moji chlupáči nepodívali. Naštěstí jsem přišel velmi rychle na to, že si pořídili novou hračku bez mého vědomí. Běžný paklík bych už asi ani nesbíral.  
Cotton Queen mohu s klidem doporučit jak začínajícím vaperům, tak builderským veteránům. Sice nejde o vyloženou topku, ale pořád jde o vatu s velmi dobrým poměrem cena/výkon a další přidanou hodnotou. Sice nedokázala zamíchat pořadím v mém top three, ale do top five u mě určitě patří. Do top three by se dostala, kdyby její inzerovaná heat resistance byla opravdu taková, jak slibují na obalu.

Závěrem ještě jednou děkuji vapecentrum.cz za poskytnutí Cotton Queen do testování.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!